fbpx

Україна посіла сьому сходинку в антирейтингу найкорумпованіших країн Європи

Економіка 10:17, 21.05, 2015

Настрої з приводу корупції в бізнес-середовищі України істотно погіршилися. Про це свідчить дослідження, проведене міжнародною аудиторською і консалтинговою компанією Ernst & Young.

Результати опитування 100 працівників великих компаній у порівнянні з минулим роком виявили збільшення з 60 до 80% кількості респондентів, які відповіли ствердно на питання: "Чи вважаєте ви, що хабарництво і корупція широко поширені у вашій країні?", передає Deutsche Welle.

За словами керуючого партнера компанії EY в Україні і співголови Центру з дослідження ринків, що швидко розвиваються, Олексія Кредісова, таку відповідь можна розглядати як "жовту картку" ефективності і швидкості реформ, спрямованих на боротьбу з корупцією в Україні.

"Погіршення оцінки ділового середовища очевидне. Це могло бути викликане як зниженням економічних показників на макро- і мікрорівні, так і невідповідністю темпів розвитку антикорупційних практик в бізнесі і на державному рівні", – вважає він.

Крім того, 24% опитаних в Україні назвали неухильне дотримання антикорупційної політики шляхом до меншої конкурентоспроможності їх бізнесу.

Як зазначається, 20% опитаних вказали, що вони вважають виправданим навмисне перекручування фінансових результатів, якщо це необхідно для виживання бізнесу. Зате в інших країнах такий крок вважають виправданим лише чотири відсотки респондентів.

У EY вважають, що цей факт повинен викликати занепокоєння власників, кредиторів та інших користувачів фінансової звітності.

У той же час опитування EY показало, що найбільш корумпованою країною в бізнесі вважається Хорватія, де про поширеність корупції в бізнесі заявили понад 92% місцевих респондентів.

Португалія зайняла п’яте місце з результатом 82% опитаних. Україна посіла сьому сходинку антирейтингу.

У ході дослідження EY були опитані 3800 членів рад директорів, керівників середньої та вищої ланки в 38 країнах світу.

 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: