fbpx

Українські мігранти та діаспора заробляють понад 100 млрд дол. на рік

Економіка 13:19, 03.03, 2019

Українські мігранти та діаспора щороку заробляють за кордоном понад 100 млрд дол. І це за найскромнішими підрахунками, тому що тільки в США, за даними US Census, вихідці з України заробили понад 27 млрд дол. у 2016 р.

З урахуванням світового досвіду вихідці з України за кордоном щорічно в різній формі зберігають більш як 10–12 млрд дол. (без урахування переказів до України офіційними та неофіційними каналами). 

Про це у своїй статті для DT.UA пише Андрій Гайдуцький, доктор економічних наук. На його думку, ці ресурси чекають, коли українська влада згадає про них і розробить мотиваційну політику щодо їх залучення.

"На відміну від ТНК, глобальних фондів, що інвестують по всьому світу (але шукають гарантії повернення їхніх інвестицій), мігранти та діаспора бажають інвестувати лише в рідну країну, бо, як правило, вони розбираються тільки у своїй країні (в особливостях ведення бізнесу, у зв'язках з місцевими партнерами тощо), – зазначає експерт. – Якщо запустити ключові механізми стимулювання припливу грошових переказів, Україна зможе щороку отримувати 25–30 млрд дол., що дасть можливість збільшити в короткий термін золотовалютні резерви до 50–70 млрд дол. та істотно знизити ризик девальвації національної валюти".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: