fbpx

Український фільм "Школа №3" переміг на "Берлінале"

Культура 21:11, 20.02, 2017

Це 13 історій про учнів прифронтової школи на Донбасі. Фільм розповідає про дітей, які дорослішають в умовах війни.

В орієнтованій на дітей та підлітків секції Generation ("Покоління") фестивалю "Берлінале" міжнародне журі експертів присудило гран-прі у номінації Generation 14plus фільмові українсько-німецького виробництва "Школа №3". Автори стрічки отримали також грошову премію на суму 7,5 тисячі євро від Федерального агентства з громадянської освіти Німеччини, повідомляється на сайті кінофестивалю.

Журі відзначило "фільм, який повільно розгортається та проводить аудиторію крізь деталі та особистий погляд головних героїв, показуючи широкий спектр від ніжності, травми до банальності та навіть гумору". Судді вирішили, що фільм не дозволяє лінії війни взяти гору над емоційним світом молодих персонажів. Стрічка, нагадаємо, розповідає історії 13 школярів із Миколаївки Донецької області, які пережили воєнні дії влітку 2014-го року, проте не припиняли "звичайне" підліткове життя.  

Фільм "Школа №3" був знятий спільно німцями та українцями. Режисерами виступили німець Ґеорґ Жено (George Genoux) та українка Єлизавета Сміт. В основі стрічки – п'єса "Миколаївка" "Театру Переселенця", інформує DW.

Нагадаємо, Україна представила на "Берлінале-2017" шість стрічок.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: