fbpx

Український єпископ Ґудзяк став кавалером Ордену Почесного Легіону

Суспільство 12:37, 04.01, 2015

Єпископ Української Греко-Католицької Церкви у Франції, Швейцарії і країнах Бенілюксу, громадський діяч та провідний науковець у галузі церковної історії Борис Ґудзяк став кавалером Ордену Почесного Легіону.

Українець став одним із 691 членів ордену цього року, повідомляє Католицька церква у Франції, передає кореспондент Укрінформу.

"Серед 691 нових членів Ордену Почесного легіону, оголошених 1 січня 2015, є, зокрема, й ім’я єпископа єпархії Святого рівноапостольного князя Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції, країнах Бенілюксу та Швейцарії Бориса (Ґудзяка)", – йдеться у повідомленні.

Згідно з інформацією Католицької церкви у Франції, крім Бориса Ґудзяка звання кавалера Ордену Почесного легіону також удостоєні три французькі релігійні діячі.

Раніше повідомлялося, що вищу відзнаку Франції отримали 691 особи, у т. ч. два лауреати Нобелівської премії 2014 року – письменник Патрік Модіано і економіст Жан Тіроль, французька медсестра, яка вилікувалася від вірусу Ебола, французький економіст і автор бестселера "Капітал XXI століття" Тома Пікет. Проте через кілька годин після оголошення нових володарів ордену він відмовився від нагороди через власні принципи. "Я відмовляюся від нагороди, оскільки вважаю, що уряд не має права вирішувати, кому бути почесним кавалером ордену", – сказав він.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: