fbpx

Політолог Сергій Стуканов запропонував переспівати стрілецьку лірику з донецьким акцентом

Політика 12:32, 09.01, 2015

В Івано-Франківську український політолог з Донецька Сергій Стуканов провів зустріч "Як облаштувати післявоєнний Донбас?" із учасниками програми "Схід і Захід разом".

“У світлі теперішньої ситуації пісня “Там, під Львівським замком” цілком може звучати “Там, під Іловайськом”, – відзначив Сергій Стуканов, пропонуючи власну програму перетворень на Донеччині та Луганщині.

Йшлося, зокрема, про відновлення українського простору та лагідну українізацію Донбасу.

Політолог, журналіст і викладач університету у Львові, куди переїхав з окупованого Донецька, Сергій Стуканов запропнував учасникам програми обміну “Зшиваємо Україну. Схід і Захід разом: Різдво в Карпатах” своєрідний тренінг. Після його лекції “Як облаштувати післявоєнний Донбас?” прикарпатці і гості краю створили групи, в яких напрацювали стратегії змін та покрокові плани їхнього втілення в різних суспільних сферах на території, де наразі йде війна. 

Нейтралізація олігархів та активна співпраця Києва й решти регіонів з Донбасом – це, на думку Сергія Стуканова, є дві головні засади, яких слід дотримуватися, повертаючи Донбас в Україну. 

“Суспільство має дотиснути, щоби усунути олгірахів з української політики, мінімізувати їхній вплив на економіку. Аж до того, щоби змусити виїхати, наприклад”, – пропонує політолог.

Відтак, уважає Сергій Стуканов, Київ мав би всіляко заохочувати повернення на Донбас представників середнього класу – підприємців, інтелектуальної еліти, громадських активістів. Саме ці люди мали би взятися за наступні політичні, економічіні перетворення, реформу силових відомств і чиновницької системи, провадити програми ресоціалізації й українізації Донбасу.

Участь у зустрічі взяли вимушені переселенці з територій, підконтрольних терористам, та мешканці звільнених українських міст у Донецькій та Луганській областях, які в рамках програми “Різдво в Карпатах” відпочивають на Івано-Франківщині. Вони “заземлили” теорію донецького політолога. І у спільному обговоренні запропонованих рішень дійшли спільного висновку, що зміни можливі при спілкуванні “від людини до людини”, активності громадян і тиску на владу. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: