fbpx

Українці хочуть, щоб великий бізнес повернув частину капіталів державі і не йшов у парламент, – соцопитування

Суспільство 17:05, 24.07, 2014

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг", на думку 37% опитаних, представники великого бізнесу не повинні бути присутніми у парламенті за жодних умов, ще 33% вважають, що вони можуть бути присутніми у парламенті, якщо продадуть свій бізнес. Не бачать нічого поганого в тому, що представники великого бізнесу можуть бути присутніми у парламенті – 18%, не визначилися з відповіддю – 12%.

Більш лояльне ставлення до присутності представників великого бізнесу у парламенті – серед людей з вищим рівнем освіти та більшими доходами.

Українці хочуть, щоб великий бізнес повернув частину капіталів державі і не йшов у парламент, – соцопитування 1

Більшість опитаних (58%) вважають, що партії повинні проводити передвиборчу кампанію у Верховну Раду за рахунок доходів та накопичень лідерів партії, 24% – за рахунок внесків виборців у передвиборчий фонд партії, ще 22% –  за рахунок коштів спонсорів з великого бізнесу, 9% – за рахунок державних коштів, за інший варіант – 3%, не визначилися із відповіддю – 12%.

На думку 81% респондентів, держава повинна укласти договір з великим бізнесом про повернення частини капіталів у державну власність, 5% – не погоджуються із цим, 14% – не визначилися із відповіддю. Найбільше укладення такого договору підтримують у Києві, Центрі, на Півночі, Галичині і на Заході. Найменше – на Харківщині.

Українці хочуть, щоб великий бізнес повернув частину капіталів державі і не йшов у парламент, – соцопитування 3

На питання, що потрібно робити державі з великими підприємствами, які належать олігархам, 45% висловилися за проведення об’єктивного розслідування і повернення державі лише незаконно отриманих підприємств, 36% за те, щоб націоналізувати усі великі підприємства, що належать олігархам, 11% погоджуються з тим, щоб дати можливість доплатити за незаконно отримані об’єкти, але залишити їх у власності олігархів, лише 2% – за те, щоб нічого не робити. Не визначилися із відповіддю – 6%.

За останні 3 місяці зменшилася кількість прихильників націоналізації усіх великих підприємств (з 44% до 36%) і збільшилося число тих, хто підтримує проведення об’єктивного розслідування і повернення державі лише незаконно отриманих підприємств (з 36% до 45%).

На думку більшості опитаних, як для високопосадовців, так і для представників великого бізнесу, яких суд визнає винними у розкраданні державного майна, необхідно забезпечити максимальний термін ув’язнення, при чому для високопосадовців таке покарання підтримує 68% опитаних, а для представників великого бізнесу – 62%. Забезпечити хоча б мінімальний термін покарання для високопосадовців підтримують 12%, для представників великого бізнесу – 15%, майже однакова кількість прихильників умовного покарання, але з позбавленням права обіймати державні посади (8% і 9% відповідно), 1% – за незастосування жодного покарання, майже 5% – не визначилися із відповіддю.

Зайнятися власною справою, підприємництвом хотіли би близько 30% опитаних, 55% – не хотіли б цього, лише 3% вказали, що вже мають власну справу, 12% – не визначилися з цього питання. За останній рік незначно збільшилася кількість охочих зайнятися підприємництвом (з 27% до 30%) та зменшилася кількість тих, хто не хотів би цього. Також стало менше зайнятих власною справою (з 5% до 3%).

Українці хочуть, щоб великий бізнес повернув частину капіталів державі і не йшов у парламент, – соцопитування 5

Найбільше схильні до підприємництва мешканці Києва, Заходу, Галичини і Центру, чоловіки та люди молодшого віку.

47% респондентів позитивно оцінюють свої шанси на те, що у найближчий рік-два вони займуться підприємництвом, 46% – вважають, що таких шансів взагалі не мають, 6% – не визначилися із відповіддю. У порівнянні із попереднім роком, зменшилася кількість тих, хто позитивно оцінює свої підприємницькі шанси (з 54% до 47%) при одночасному збільшенні скептиків по відношенню до цього.

Щодо ідеї вільного продажу земель сільськогосподарського призначення, то більшість опитаних (74%) негативно ставляться до цього, 13% – позитивно оцінюють таку ідею, 12% – не визначилися. За останні 2 роки спостерігається незначне збільшення прихильників вільного продажу земель с/г призначення (з 9% у 2012 р., 11% у 2013 р. до 13% у 2014 р.).

 

Аудиторія: населення України від 18 років і старші

Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 4000 респондентів

Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face)

Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,5%

Терміни проведення дослідження: 28 червня-10 липня 2014 р.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: