fbpx

Українці шукають будь-яку можливість вирватися на роботу за кордон

Суспільство 18:08, 29.03, 2015

Працевлаштуватися за межами України хочуть 80% претендентів середньої та вищої ланки.

У зв'язку з кризою на ринку праці України істотно зросла кількість охочих не просто знайти іншу роботу, а знайти її в іншій країні, пише економічний оглядач Дзеркала тижня Юлія Самаєва.

За даними дослідження HeadHunter, за кордоном хотіли би працювати 80% працівників середньої та вищої ланки. При цьому половина з них (41%) називали як причини напружену політичну ситуацію, бажання забезпечити своїм дітям стабільне майбутнє, а також маленькі зарплати в Україні.

Цього року, найшвидше, відплив фахівців із України триватиме. В українських представництвах іноземних корпорацій кількість внутрішніх вакансій в інших країнах переглядає кожен другий співробітник із України. Згодні на все – стажування, підвищення кваліфікації, роботу на безперспективних напрямах. Що завгодно, аби тільки виїхати. В EY зазначають, що 2014-го в 36% компаній були співробітники, які переїхали працювати за кордон, і третина з них зазначила, що переїзд був пов'язаний з економічною ситуацією в Україні. Більш того, міжнародні компанії, особливо з зарплатами у валюті, самі активно пропонують співробітникам можливості переїзду в інші офіси за кордоном, у тому числі й з метою тимчасової економії коштів.

Багато фахівців уже виїхали з країни. І це не низькокваліфіковані кадри, а люди зі знанням іноземних мов, дипломами МВА та солідним досвідом роботи, які становлять чималу цінність для України та без особливих проблем реалізують свій потенціал за кордоном. Тільки за 2014 р. відсоток фахівців із досвідом роботи, які планували виїхати за кордон із метою працевлаштування вже найближчого року, зріс більш як удвічі – з 7 до 16.

Станом на 1 лютого 2015 р. кількість постійного населення України становила 42,7 млн чоловік, що на 150 тис. менше, ніж у лютому 2014-го. Для порівняння, 2013-го аналогічний показник знизився на 133 тис., а в 2012-го – на 83 тис. чоловік. Дуже негативна тенденція, причому жахлива,  очевидна, зазначає автор статті.

"Так, за підвищенням тарифів і зниженням купівельної спроможності населення пішло відчутне збільшення інтересу до закордонних вакансій здобувачів різних кваліфікацій, від топ-менеджменту до робочих спеціальностей. Цікавлять як Західна Європа та США, так і країни близького зарубіжжя,  розповів Юрій Перч, директор кадрового холдингу АНКОР в Україні.  Та є ще одна цікава тенденція: відповідно до опитування, проведеного нами у 2014 р., кількість студентів, які навчаються за кордоном і бажають там же шукати роботу, зменшилася. Якщо 2013-го понад 60% молодих фахівців не хотіли в майбутньому повертатися в Україну, то за 2014 р. цей відсоток знизився до 48%". 

Автор зазначає, що до честі українців, які залишають батьківщину, вони продовжують допомагати своїм рідним, а приватні грошові перекази в Україну вже давно стали вагомими інвестиціями в економіку країни.

За даними НБУ, за останні п'ять років українці, які працюють за кордоном, переказали додому понад 34 млрд дол. Щоправда, 2014-го обсяги переказів знизилися в середньому на 14%. Проте за три квартали минулого року в Україну надійшло понад 5 млрд дол. від трудових мігрантів. Велика частина переказів приходить із РФ  36% від загального обсягу. За нею йдуть США (9%), Німеччина (5) і Греція (4,6%). 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: