fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Українці сплатили "драконівські" тарифи за розмитнення авто, але на цьому їхні проблеми не скінчились, – Дерев’янко. ВІДЕО

Українці сплатили "драконівські" тарифи за розмитнення авто, але на цьому їхні проблеми не скінчились, – Дерев’янко. ВІДЕО

Політика 12:21, 04.04, 2019

Лідер партії "ВОЛЯ", народний депутат Юрій Дерев’янко разом з харківськими автомобілістами відвідали митний департамент Державної фіскальної служби, де попросили пояснити цілий ряд проблем, з якими стикнулись автомобілісти, які намагались розмитнити свої автомобілі протягом пільгового періоду.

Про це повідомила прес-служба політика. 

Дерев’янко зазначив, шо в регіонах деякі керівники митниці відмовляються приймати людей, тому вони змушені їхати в Київ до найвищого керівництва. 

Лідер партії "ВОЛЯ" та активісти поспілкувались із заступником голови ДФС Віктором Кривіцьким, який курує питання митниці. 

Вони заявили про три випадки зловживання митниці або митними брокерами, з якими найчастіше стикаються люди: 

1. Люди, які пройшли всю процедуру розмитнення і сплатили добровільний внесок, дізнаються, що щодо них відкрито провадження за ст. 470 Митного кодексу, тобто з них будуть вимагати ще раз сплати штраф у розмірі 8500 грн.

2 Деякі люди на Харківській митниці в останній день пільгового періоду подали документи до завершення доби, про що говорило керівництво ДФС, але отримали відмову в розмитнені, тому що вони нібито повинні були сплатити за понаднормову роботу митниці (40 євро на годину).

3. Завищення вартості транспортних засобів, які заїжджають на територію України.

Наприклад, Роман з Харкова купив Skoda Оctavia за 2700 євро, а йому порахували, що вона коштує 4500, відповідно змусили переплатити податки від цієї суми.

У розмові з активістами представник ДФС зазначив, що митники керуються міжнародним "реєстром Швайк", який визначає середню вартість автомобіля. 

"Під час розмови ми виявили ситуацію, де автомобіль мав бути оцінений дешевше і він чомусь був оцінений дорожче. Це ненормальна історія, коли для того, щоб добитися якогось результату, треба їхати в Київ, щоб там розбиратись, правильно чи ні застосували встановлення вартості автомобіля для українця, який хоче його розмитнити", – обурився Дерев’янко. 

Він додав, що в цьому випадку прослідковуються елементи шахрайства чи корупції на рівні інспектора чи митних брокерів. 

Автомобілісти закликали усіх, в кого машини знадяться в режимі "транзит", завершити цей режим, тому що штраф 170 тисяч гривень з 25 травня буде накладатись автоматично. 

Юрій Дерев’янко зазначив, що це питання необхідно врегулювати на рівні закону.

"10% розмитнення – це те рішення, яке може всіх влаштувати. Ми повинні встановити єдині правила для всіх", – впевнений народний депутат.

Зрештою представники ДФС у неформальній розмові визнали, що законодавство зараз недосконале і містить дуже багато прогалин. 

Нагадаємо, 31 січня Юрій Дерев’янко зареєстрував в парламенті законопроекти №9518 та №9519 щодо спрощення оподаткування транспортних засобів та встановлення ставки оподаткування 10% від вартості автомобіля.

На правах реклами

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: