fbpx

Українцям ще більше підвищать тарифи на електроенергію, – екс-член НКРЕ

Економіка 08:40, 13.10, 2015

Нова методологія стимулюючого регулювання для обленерго з регуляторною нормою прибутковості 5% не залучить інвестиції в галузь. Крім того, тепер вся модернізація відбуватиметься за рахунок споживача. Тому для фінансування будь-яких інших потреб енергетики будуть вимагати підвищення тарифів для населення або промисловості.

Про це повідомив екс-член НКРЕ Андрій Герус на своїй сторінці в Фейсбук.

"Тарифи на передачу та постачання теплової енергії для 6 обленерго з 1 січня зростуть майже на 100%. Таке підвищення не стимулюватиме інвестування – ніхто не буде вкладати гроші, якщо тариф обленерго піднято майже вдвічі. В такому випадку всю модернізацію мереж профінансує споживач", – написав Герус.

"Схоже, що Комісія не до кінця зрозуміла, що стимулюючий тариф – це насамперед тариф, який стимулює акціонерів інвестувати власні кошти в компанії і отримувати норму рентабельності на такі нові інвестиції 14,79%. Але, звісно, ніхто не буде інвестувати свої кошти, якщо тариф обленерго піднято майже вдвічі", – заявив екс-член НКРЕКП.

За його словами, 8 жовтня були розписані на 3 роки вперед кошти від уже затвердженого зростання тарифів для населення.

"На будь-які інші потреби енергетики будуть вимагати додаткового підвищення тарифів для населення або промисловості", – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 8 жовтня Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, затвердила нову методологію стимулюючого регулювання (RAB – регулювання) для обленерго з регуляторною нормою прибутковості 5%. Передбачається, що впровадження механізму дозволить забезпечити модернізацію розподільчих мереж і залучити в галузь інвестиції.

НКРЕКП розраховує, що з 2016 року на стимулююче регулювання перейдуть шість компаній, з 2017-го – 22 компанії, з 2018-го – шість компаній, з 2019-го – ще шість.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: