fbpx

"Укрнафта" не сплачує податки до обласного бюджету, – Ольга Галабала

Політика 17:04, 15.01, 2016

Для наповнення бюджету Івано-Франківської області необхідно переглянути його дохідну частину. Про це під час засідання третьої сесії облради заявила заступниця голови облради, очільниця фракції "ВОЛЯ" Ольга Галабала.

Ольга Галабала звернула увагу на сплату ПДФО підприємством "Укрнафта".

"Згідно з інформацією Державної фіскальної служби України, "Укрнафта" сплачує ПДФО 20 млн 374,5 тис. грн на рік. ДФС в Івано-Франківській області пояснила, що до обласного бюджету з вказаної суми сплачується нуль гривень і нуль копійок. Водночас є роз'яснення Міністерства фінансів, що підприємство має сплачувати податки у бюджет тієї області, на території якої працює. Відповідно, бюждетна та інші комісії мають звернути увагу на ці питання",  пояснила Ольга Галабала.

Також вона запропонувала депутатам облради звернути увагу на розміри ренти та екологічного податку, які сплачуються до обласного бюджету.

"Коли ми говоримо за рентну плату за використання корисних копалин, то розуміємо, що до обасного бюджету має сплачуватися 25% ренти з корисних копалин загальнодержавного значення. Дивимось цифри в бюджеті: 3,2 млн грн у 2016 році, а минулого року  близько двох мільйонів. Це мізерні кошти за всі ті корисні копалини, які видобуваються на території області", – упевнена Галабала. І додала, що необхідно зреагувати також і на несплату екологічного податку.

Заступниця голови облради позитивно оцінила рішення екологічної комісії про спільне відкрите засідання з ДФС щодо аналізу сплати ренти і сплати екологічного податку, яке відбудеться 26 січня. 

Ольга Галабала також відзначила, що аграрна комісія облради 16 лютого також проведе спільне засідання з ДФС та службою Держгеокадастру щодо аналізу обліку земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів та сплати оренди за землю.

"У такому кризовому стані обласного бюджету нашим зобов'язанням є проаналізувати дохідну частину бюджету та виділити додаткове фінансування на розвиток тих галузей, які сприятимуть розвитку області. Наприклад, на розвиток аграрного сектору та міжнародного співробітництва",  зазначила Ольга Галабала.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: