fbpx

Уляна Супрун радить, як уникати стресу напередодні виборів

Політика 11:15, 29.03, 2019

Набирає обертів передвиборче загострення: зростає рівень стресу, тривожності, агресивного спілкування, а в деяких випадках – проявів неадекватної поведінки.

Стрес через вибори у ці дні переживають чимало українців. За словами в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун, таке явище є звичним для багатьох країн, які стоять перед важливим вибором. До прикладу, в США опитування показало, що 50% американців назвали останні президентські вибори "вагомим джерелом стресу". В Україні такої статистики немає, але якщо взяти до уваги активність людей в соціальних мережах та на вулицях, можемо сказати, що повітря наелектризоване, а люди сильно стресують з наближенням вихідних. Про це вона написала у соцмережі facebook.

"Ми знаємо, що стрес та негативні емоції погано впливають на наше здоров’я, самопочуття та в цілому псують якість життя. Тому їх варто позбавлятися та всіляко нівелювати їхній негативний вплив", – зауважує Уляна Супрун.

Допоможуть поради Американської психологічної асоціації (APA) – як діяти у виборчий період, щоби зменшити рівень стресу. 

  • Обмежуйте ваше "споживання" медіа

Якщо 24-годинний цикл звинувачень та звинувачень у відповідь від кандидатів викликає у вас стрес – обмежте свій час у медіа. Не дивіться всі виступи кандидатів або телепередачі про них, не скрольте безперервно стрічку в соцмережах.

У передвиборчий період є сенс зробити перерву від ЗМІ. Використайте цей час для себе та сім’ї, робіть, що вам подобається, та не намагайтеся дивитися і знати все, що з’являється про вибори в медійному просторі. Щоби бути в курсі, достатньо періодично читати новини чи якісні огляди.

  • Не розвивайте дискусій, які просто приведуть до конфлікту

Не продовжуйте обговорення виборів, якщо ви розумієте, що воно може перерости в конфлікт чи агресію. Звертайте увагу на частоту обговорень з друзями, членами сім’ї або співробітниками. Якщо таких обговорень понад міру та вони провокують стрес – намагайтеся зменшити їхню кількість. Це збереже ваші сили та час.

  • Визнайте, що стрес і тривога щодо того, що може статися, не приносять жодної користі

Стрес та тривожність через вибори – досить поширене явище, але вони не вартують вашого здоров’я. Більш того, негативно впливають на якість життя та забирають час, який можна було б використати з користю. Спрямуйте свою увагу в більш продуктивному напрямку. Можна обрати діяльність, яка також стосується виборів, але водночас торкається питань, які вам більше до душі. До прикладу, ви можете стати спостерігачем та відстоювати прозорість й законність голосування.

  • Що б не сталося в день виборів – життя продовжується

Навіть якщо ваш кандидат не вийде до другого туру – це не катастрофа. Важливо залишатися свідомим громадянином з активною позицією. Не "катастрофізуйте" ситуацію та бережіть збалансовану перспективу.

  • Голосуйте

Зробити свій вибір в такий важливий для України момент – обов'язок кожного громадянина! Знайдіть час для того, щоби спокійно та вдумливо проаналізувати все, що сталось за останні роки в країні. Обов’язково ознайомтесь з програмами кандидатів (наприклад тут: https://goo.gl/VgkdTW). Подумайте, чого ви прагнете для себе, своїх близьких та всієї країни. І обов’язково зробіть свідомий вибір.

Пам’ятайте, відповідальне голосування корисне для здоров’я та національної безпеки нашої держави.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: