fbpx

Уляна Супрун радить, як вберегти печінку під час свят

Суспільство 20:49, 29.12, 2018

Орган, який в період свят працює понаднормово, - ваша печінка. Не перевантажуйте її аж надто.

Про це радить на своїй сторінці у Фейсбуці виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

Серед завдань печінки безліч важливих для нашого життя справ, які вона має виконувати 24 години на добу – брати участь в травленні, займатися обміном білків, жирів та вуглеводів, нейтралізувати токсини.

Одна з головних функцій цього органу – фільтрування або детоксикація крові. Кров наповнює її речовинами, які вона сортує, переробляє та накопичує. З кров’ю у печінку надходять не лише корисні речовини, але й токсини та інші побічні продукти, які організм не може використати.
Виявивши непотрібну речовину, печінка або перетворює її в продукт, який не зашкодить, або виводить з організму через нирки та кишківник.

Вона працює, як маленька фабрика, яка підтримує успішну роботу нашого організму. Та нерідко сама зазнає проблем і потребує допомоги.

На що важливо звернути увагу:

Хвороби печінки часто проходять без жодних симптомів. Зверніть увагу, якщо:

немає апетиту
погана переносите жирну їжу
гіркота в роті
слабкість
жовтяниця
втома
світлі випорожнення
темний колір сечі
шкірний свербіж

Найпоширеніше захворювання печінки сучасності – жирова хвороба. Вона виникає, коли в печінкових клітинах порушується обмін речовин і це призводить до дистрофічних змін органу. Зазвичай хвороба має безсимптомний характер, але вона дуже небезпечна. Вона може переходити у фазу запалення, що надалі може призвести до цирозу печінки або ж гепатоцелюлярної карциноми. Крім того, вона може сприяти виникненню цукрового діабету та серцево-судинних захворювань, як інсульти та інфаркти.

Жодні ”гепатопротектори” чи "прокапування" не допомагають одужати. На сьогодні найефективнішим засобом у лікувані відмова від алкоголю (якщо він є причиною хвороби) та регулярні фізичні навантаження.

Припиніть безконтрольно призначати собі ліки. Найнебезпечнішими ліками для печінки є антибіотики.

На другому місці – дієтичні добавки. Так-так, помилково вважати, що їх можна приймати безконтрольно і досхочу, бо “вітамінів багато не буває”. Вживання будь-якого засобу має бути медично виправдано, і це вирішувати вашому лікарю.

Печінку вражає й парацетамол. Тому регулярне самолікування, аби збивати температуру, небезпечне та може призвести до ураження печінки.

Піклуйтеся про свою печінку та заплануйте візит до свого лікаря. Кожному слід періодично проходити скринінг – здійснювати ультразвукове дослідження черевної порожнини та дізнаватися рівень печінкових проб.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: