fbpx

Унікальний досвід Котиківки – десятикласниця на посаді сільського голови

Політика 16:29, 30.03, 2018

У Котиківці Городенківського району сталася незвична подія – школярка на один день очолила село. Конкурс "Один день на посаді Котиківського сільського голови" оголосив війт Котиківки Іван Вережак. Методом сліпого жеребкування був обраний переможець. Ним стала десятикласниця однієї із городенківських шкіл Лілія Вовкович.

Впродовж дня Лілія займалась звичною роботою сільського голови.

О 8.00 почався її робочий день. Дівчина познайомилась із колективом сільради. Далі об’їхали разом із Іваном Вережаком село, аби проконтролювати, як просувається передсвятковий благоустрій. Потім "голови" поїхали до контейнерів із роздільного збору сміття, яке уже два роки успішно діє у Котиківці. Відвезли вторсировину на склад. Дівчина була вражена, що люди в селі так відповідально відсортовують скло і пластик і потім здають його на вторинну переробку.

Унікальний досвід Котиківки – десятикласниця на посаді сільського голови 1

Лілія сиділа в кріслі сільського голови, ставила печатки на документах, слухала звернення громадян. Одним словом, все як у реальному житті війта – господарка, спілкування з людьми, робота з паперами. Під час обіду зустрілись і з іншими учасниками конкурсу. Сільський голова Іван Вережак запропонував школярам створити при Котиківській сільраді дорадчий орган – Молодіжну раду. Війт переконаний, що молодь може принести свіжий подих, цікаві ідеї у життя села і водночас здобути важливий досвід громадської роботи.

Унікальний досвід Котиківки – десятикласниця на посаді сільського голови 3

Також Лілія Вовкович поспілкувалась із волонтеркою із США Дарою Грей, яка зараз живе і працює у Котиківці, веде тут роботу з молоддю та організувала безкоштовні курси англійської для селян. У дівчат виявилось спільне хобі. Дара за освітою кінорежисер, а Лілія займається у театральному гуртку. Тож уже домовились про спільну виставу за постановкою американки.

Унікальний досвід Котиківки – десятикласниця на посаді сільського голови 5

Вкінці обидва сільських голови обговорили прожитий день.

"Було дуже цікаво. Я багато дізналася про роботу сільської ради. Бачу, що тут працюють дуже приємні люди, які щиро вислуховують мешканців, гарно прийняли мене, привітні і гостинні".

З Лілією Іван Вережак не прощається. Домовились про майбутню співпрацю, зокрема, якщо будуть цікаві ідеї від городенківської молоді. Уже збираються організувати екологічну акцію з прибирання, коли трохи потепліє.

Унікальний досвід Котиківки – десятикласниця на посаді сільського голови 7

"Я теж задоволений результатом, – говорить сільський голова Іван Вережак. – Мав можливість подивитись на себе збоку. Однозначно будемо робити подібні проекти в майбутньому. Буду просити й інших сільських голів перейняти такий досвід. Бо можливість відчути себе дорослим і приймати відповідальні рішення – це є дуже важливий крок у формуванні характеру наших молодих людей. Можливо, воно мотивує їх не покидати України, розбудить у молоді бажання діяти на користь громаді, обіймати керівні посади і творити краще майбутнє України".

До речі, Іван Вережак є активістом Української Галицької Партії, яка розпочала формування великої Платформи активної молоді. Її мета – об’єднати молодь із міст, містечок та сіл, стати широким майданчиком для спілкування, навчання, ділення досвідом та спільних проектів. В Галицькій партії наголошують, що ці можливості не тільки для тих, хто є партійцем, але й для прихильників, однодумців, які вірять в свою державу і хочуть працювати на її благо.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: