fbpx

Унікальний танцмайданчик, кінопрем’єри й гуцульські музеї: чим вразить Via Carpatia на Верховинщині

Культура 13:46, 17.06, 2018

На Івано-Франківщині з 23 до 30 червня дві локації – Криворівня та урочище Запідок села Верхній Ясенів – прийматимуть Перший міжнародний форум Східної та Центральної Європи Via Carpatia.

На учасників та гостей чекає насичена культурна, інтелектуальна та розважальна програма.

Сім причин, чому варто відвідати це яскраве дійство, назвало Espreso.tv.

1. Безкоштовний фестивальний тиждень cеред Карпатських гір. 

Усі заходи фестивалю будуть абсолютно безкоштовними. Єдине, про що треба потурбуватися заздалегідь, – це місце проживання та спосіб дістатися (потягом, автомобілем). До речі, організатори продумали і це: на сайті viacarpatia.org можна знайти перелік маєтків, будинків, готелів та хостелів, розрахованих на різний бюджет і різну кількість гостей. Усі вони розташовані поряд із локаціями Форуму.

2. Гуцульське свято "Полонинське літо".

Це справжній рай для гурманів, любителів усього незвичного та нового. Тут і вироби народного мистецтва, і продукти харчування, і колоритний національний одяг, і ярмарок народних майстрів Гуцульщини. Свої вироби представлять як підприємці, так і місцеві жителі. Бринза, медовуха, гриби, карпатські чаї, народний одяг – кожен знайде щось для себе. Цьогоріч "Полонинське літо" також прийме фестиваль українських виробників "Made in Ukraine: Зустріч у Карпатах".

3. Гала-концерти українських зірок.

Фестиваль музики та мистецтв Sounds of Carpatia в стилі World Music відбудеться 28-30 червня просто неба серед Карпатських гір. Хедлайнери: Марічка Бурмака, Олег Скрипка, Аліна Паш, Христина Соловій, Kozak System, Іванка Червинська та Ігор Закус, "Джаз коло", Taraka та інші. На двох сценах виступлять понад 200 музикантів.

4. Унікальний танцювальний майданчик на свіжому повітрі. 

Щовечора на гостей Форуму чекає танцювальна програма. Двогодинні музичні сети від українських діджеїв на свіжому гірському повітрі не залишать байдужим нікого. Сучасну електронну музику "Новий голос Карпат" представить DJ O’Skrypka. Проект MUND запропонує гостям сучасну електроніку, поєднану з аутентичними народними інструментами (дримба, сопілки, скрипка). До речі, це буде найвищий танцювальний майданчик над рівнем моря.

5. Найкращі фестивальні кінопрем'єри.

"Родзинкою" фестивалю Transcarpatia стануть головні кінопрем’єри. Відбудуться покази стрічок "Легенда Карпат", "ЕКС", "Зрадник", "Ізі", "Коли падають дерева", а також покази ретроспективних стрічок, короткого метру й документальних фільмів. Окрім українських, буде презентовано зарубіжні стрічки, серед яких є призери Канського та Берлінського кінофестивалів. Покази відбуватимуться на двох локаціях: два екрани в конференц-залах та один великий екран open air. Упродовж трьох днів  з 23 до 25 червня  буде показано 20 фільмів.

6. Екскурсії музеями та заповідником.

Для цього буде виокремлено цілий день – 25 червня. Відбудуться екскурсії до музеїв Криворівні, Верховини, Красноїлля. Буде організовано оглядові екскурсії з відвідуванням Карпатського біосферного заповідника та численні тематичні екскурсії. Ви знали, що лише в одному Верховинському районі розміщено близько 18 заповідних об'єктів та майже три десятки музеїв? Пропонуємо кілька, а ви обирайте: Музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів Романа Кумлика, Музей Михайла Грушевського, Регіональний історико-краєзнавчий музей Гуцульщини, Літературно-меморіальний музей Івана Франка, Хата-музей кінофільму "Тіні забутих предків", Музей "Хата-ґражда" гуцульської господарки, Музей гуцульської вишивки, Музей-садиба "Вишиванка", Музей ужиткового мистецтва, дегустаційний зал прикарпатських виноробів, Музей гуцульського побуту та мистецтва "У трембітаря", Хата-стая сироварня, Музей гуцульської магії, Музей села Криворівня, Народний музей Гуцульського театру Г. М. Хоткевича. Саме тому поїздка має бути не лише розважальною, а й інтелектуально насиченою.

7. Відпочинок у літній столиці України.

Криворівня – унікальне село у Верховинському районі, де свого часу проводили літні вакації. Тут любили відпочивати відомі представники української інтелігенції Іван Франко й Михайло Грушевський, приїжджала Леся Українка, часто бував художник Іван Труш, створював театр Гнат Хоткевич. У цій місцевості Сергій Параджанов знімав "Тіні забутих предків".

З детальною програмою можна ознайомитися на сайті форуму Via Carpatia.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: