fbpx

Університети Словаччини проведуть у Франківську співбесіди – можливе безоплатне навчання

Суспільство 14:40, 23.11, 2017

Студентів на навчання у Словацькій Республіці відбиратимуть за результатами співбесіди в Івано-Франківську.

Про це повідомили представники ГО "Словацько-Українське культурно-освітнє товариство" під час перзентації цьогорічних можливостей Європейської освітньої програми "Free Student".

Програма "Free student"  перший масштабний проект безкоштовного навчання українських студентів в державних університетах Словацької Республіки. Особливістю цьогорічної програми є те, що абітурієнти проходитимуть тільки співбесіду, без тестування. Співбесіда відбуватиметься безпосередньо в місті Івано-Франківську українською мовою за участю представників словацьких вузів.

Кандидат юридичних наук, доцент, голова громадської організації "Словацько-Українське культурно-освітнє товариство" Роман Фрич повідомив, що спростили умови відбору, оскільки франківські студенти в Словаччині показують високий рівень знань. Так, в Кошицькому технічному університеті 20% студентів отримають разову винагороду. За результатами успішного навчання впродовж року такі виплати становлять від 400 до 1,5 тисячі євро.

Франківчанка Ірина Гнатковська, син якої навчається на другому курсі автомобілебудування в Кошицькому технічному університеті, зазначила, що син за добре навчання має стипендію 1200 євро. Також працює на заводі з виробництва електроінструментів у вільний від навчання час.
"Займаються активно спортом, встигає все. Дуже задоволений син і, відповідно, мама",  сказала Гнатковська.

Минулого року з Івано-Франківська на навчання до Словаччини поїхали 60 студентів.
 

Програма "Free student" передбачає:
• безкоштовне навчання українських студентів в державних вузах – Католицькому університеті в Ружомберку, Кошицькому технічному Університеті, що фінансується урядом Словаччини;
• для учасників програми є можливість проходження мовних курсів та отримання сертифікату;
• всім учасникам програми буде надано місця в гуртожитках поряд з університетами за пільговою вартістю; окрім того, для учасників програми також передбачені пільги на харчування;
• найкращі студенти будуть отримувати стипендії в рамках національної стипендіальної програми, затвердженої урядом Словацької Республіки;
• важливим є те, що диплом словацьких державних університетів дійсний не тільки на території Євросоюзу, а й у США, Канаді, Австралії та Україні.

За словами Романа Фрича, учасники програми "Free student" попередніх двох років успішно навчаються в словацьких університетах і багато з них є стипендіатами. Вдалося і цього навчального року пролонгувати освітню програму, яка пропонує різні можливості для 9-класників, а саме менеджмент, будівельні спеціальності. 

Серед випускників 11-х класів найбільш популярними є технічні спеціальності (менеджмент виробництва, автомобілебудування, комп’ютерна підтримка виробничих технологій та ін.), гуманітарні (мовного спрямування: англійська, німецька, італійська) і, звичайно, менеджмент в сфері туризму та медичний напрямок. Для студентів, які отримали ступінь бакалавра в українському вузі, є можливість взяти участь у програмі з метою продовження навчання в словацькому університеті та здобути ступінь магістра. 

Презентаційна зустріч із майбутніми студентами та їх батьками за участю представників словацьких університетів, на якій можна більше дізнатись про навчання в Словаччині, відбудеться в м. Івано-Франківську 25 листопада 2017 року об 11.00 в актовому залі школи-ліцею №23 за адресою вулиця Гетьмана Мазепи, 90 (біля міського озера).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: