fbpx

Уряд готує новий податок на бензин: скільки це коштуватиме водіям

Економіка 18:08, 07.06, 2016

Бензин знову може подорожчати. Через те, що Держрезерв, Міненерго, Держслужба статистики та представники Європейського енергоспівтовариства збираються створити державний резерв палива, в ціну бензину можуть включити новий податок.

За рахунок стягнення 40 копійок з кожного літра планують зібрати кошти на закупівлю нафтопродуктів для резерву, передає Finance.ua.

Як пояснюють в прес-службі Держрезерву, стратегічний запас може скласти 2 млн тонн нафти. Необхідність мати такий резерв пояснюється імплементацією Євродирективи 2009 року, яка вимагає сформувати запаси нафтопродуктів. За словами глави Держрезерву Вадима Мосійчука, перша закладка запланована на 2017 рік.

За словами експертів, введення податку "про запас" автоматично підвищить ціну бензину. Хоча вже зараз половина вартості палива (на вчора, за даними консалтингової групи "А-95", літр бензину А-95 коштував 22,29 грн) – це податки. Сергій Куюн ("А-95") говорить, що стратегічні запаси нафти і палива Україні потрібні, але не розуміє, чому гроші збираються брати тільки з автомобілістів, і сумнівається, що зібране піде саме на закупівлю палива. "Уже є сумний досвід цільового використання паливного акцизу на ремонт доріг і 5% збору до місцевих бюджетів. Але жоден з цих податків не збирається в повній мірі – подивіться на ці дороги", – сказав нам Куюн.

А енергоексперт Валентин Землянський говорить, що раніше держрезерви створювала держава, а тепер намагаються перекласти його формування на плечі споживачів: "Замість того, щоб розвивати власну переробку нафти і формувати за рахунок цього резерви, влада знову йде найпростішим  шляхом – за рахунок кишені громадян".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: