fbpx

У Франківську стоматолог "забула" в щелепі пацієнтки трисантиметрову голку

Здоров'я 15:08, 09.06, 2015

Через халатність лікарки в обласній стоматологічній поліклініці потерпіла молода франківчанка.

Молода дівчина Іванка Шевчук після лікування у свого стоматолога відчувала сильні зубні болі. Дівчина звернулась до своєї лікарки, але та не побачила причин для занепокоєння. Тоді Іванна зробила рентген і побачила на знімку дивне зображення. Як виявилось, у кістці та в коронці зуба застряг інструмент для пломбування каналу, який має вигляд спіралеподібної залізної голки завдовжки близько 3 см, пише ГК.

Лікуючий лікар Іванки Тетяна Базилевич відмовилась визнавати вину.

"Потім вона сказала, що може "це" забрати, щоправда, так і не спромоглася пояснити, як саме. Звісно, про будь-яке подальше лікування у цього стоматолога не могло бути й мови", – говорить Іванка.

Згодом, коли Іванка вже поскаржилася головному лікарю обласної стоматологічної поліклініки, той передав, що Тетяна Базилевич згодна оплатити видалення інструмента в приватній клініці. Однак дівчина більше не хотіла мати справу з цим медиком. 

Згодом ситуація стала уже критичною. Лікування зуба могло бути ризикованим. Тому Іванка вирвала горе-зуб. На щастя, інструмент теж "вийшов" разом із зубом.

Дівчина написала скаргу не тільки у департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА, але й у Міністерство охорони здоров’я України. Чекає відповіді.

Головний лікар обласної стоматологічної поліклініки Ігор Рудко пояснив журналісту "ГК", що під час лікування Іванки зламався інструмент. Це ускладнення не є унікальним.

"Інструменти тонкі, як голка, – каже Ігор Рудко, – а зубні канали важкопрохідні. Проте завжди є можливість видалити інструмент, що й пропонували пацієнтці, однак вона відмовилася".

Ігор Рудко вину підлеглої визнав та запевнив, що будуть вжиті всі необхідні заходи – попередження, дисциплінарне стягнення чи навіть звільнення.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: