fbpx

В Головному управлінні ДФС в області обговорили проект податкової реформи

Економіка 21:09, 12.11, 2015

В Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області відбулось засідання робочої комісії з питань підготовки пропозицій щодо вдосконалення податкового та митного законодавства.

Під час засідання обговорено запропоновані варіанти податкової реформи – від Міністерства фінансів України та Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики.

Як зазначила заступник начальника Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Наталія Зікрата, Головне управління ДФС спільно з Громадською радою вже напрацьовали ряд пропозицій щодо змін податкового законодавства, які направлені до Державної фіскальної служби України. Це, зокрема, пропозиції щодо сплати податку на доходи фізичних осіб за місцем розташування виробничих підрозділів, тобто за місцем проведення господарської діяльності, удосконалення норм Податкового кодексу України, що стосуються справляння акцизного податку з роздрібного продажу нафтопродуктів, зокрема у сфері визначення об’єкту, бази оподаткування, а також обліку великих платників податків та їх обслуговування в органах фіскальної служби на місцях. Звернула увагу, що запропоновані вищевказані ініціативи знайшли своє відображення в проектах законодавчих актів, які винесені сьогодні на обговорення робочої комісії.

Також Наталія Зікрата зупинилась на основних нормах Концепції податкової реформи, запропонованої Міністерством фінансів України. Зокрема, зазначила, що вказаним документом передбачено 4 ключові податки – єдиний внесок на загальнообов’язкове соціальне страхування, податок на доходи фізичних осіб, податок на додану вартість та податок на прибуток підприємств, ставки для яких мають бути встановлені на однаковому рівні  20%.

Крім того, пропонується скасувати спецрежим оподаткування ПДВ для сільськогосподарських товаровиробників.

Ставка податку на нерухомість передбачена на рівні 3% від мінімальної зарплати за 1 кв. м. Його будуть платити власники квартир загальною площею більше 60 кв. м, будинків  120 кв. м. Для всіх, хто володіє майном площею більше 300 кв. м і 500 кв. м відповідно, ставка податку становитиме 25 тис. грн.

Транспортний податок планується стягувати з легкових автомобілів, що відповідають ряду критеріїв: включений у перелік автомобілів, середня ринкова вартість яких перевищує 1 млн грн, експлуатувався в Україні більше п'яти років.

У новому проекті Податкового кодексу від Мінфіну, за словами посадовиців, суттєві зміни торкнуться спрощеної системи оподаткування. Так, з чотирьох груп залишаться три. Група I перетвориться на групу А і збереже граничний річний оборот 300 000 гривень; група В об'єднає II і III групи, а оборот зміниться з 1,5 і 20 млн грн до 2 млн гривень, але залишається право працювати з юридичними особами. Для IV групи – платників фіксованого сільськогосподарського податку –оборот теж на рівні 2 млн гривень на рік. Тепер цю групу буде перейменовано в C.

З основними положеннями законопроекту податкової реформи від комітету Верховної Ради присутніх ознайомила голова робочої комісії Марія Томин. Зокрема, зупинилась на змінах, що стосуються оподаткування податком на прибуток, податком на додану вартість, акцизним податком, податком на доходи фізичних осіб, єдиним соціальним внеском на соціальне страхування, транспортним податком тощо.

За словами Марії Томин, позитивним у законопроекті Комітету Верховної Ради є зменшення рівня податкового навантаження на фонд оплати праці, яке на сьогоднішній день становить понад 55%. Зокрема, пропонується встановити рівень податкового навантаження на фонд оплати праці не більше 30% за рахунок зменшення базової ставки податку на доходи фізичних осіб до 10% (чинна 15 – 20%) та встановлення єдиної ставки єдиного внеску у розмірі 20%, скасувавши при цьому єдиний внесок, що сплачується із заробітної плати робітників.

Також запропоновано збільшити до 10 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб, поріг для оподаткування пенсій, а також розширено коло осіб першого ступеня споріднення при оподаткуванні спадщини.

Законопроектом пропонуються також зміни щодо адміністрування ПДВ, зокрема: зниження ставки податку з 20% до 15%, зміна механізму відшкодування ПДВ, встановлення механізму запобігання використання підприємствами штучно створеного податкового кредиту, скасування спеціального режиму оподаткування ПДВ для с/г підприємств, крім тваринництва та ін.

Щодо податку на прибуток підприємств, то законопроектом передбачено зниження ставки податку на прибуток з 18 до 15% та запровадження податку на розподілений прибуток як альтернативи податку на прибуток.

Законопроектом передбачається також зміна об’єкту оподаткування транспортним податком, збільшення ставок екологічного податку, ставок єдиного податку для платників третьої групи-фізичних осіб.

Члени робочої комісії в цілому позитивно сприйняли запропоновані новації та висловили ряд пропозицій, які, на їхню думку, доцільно б було врахувати при прийнятті обговорюваних законопроектів. Зокрема, запропонували не підвищувати ставок єдиного податку для фізичних осіб – підприємців та встановити для них "єдину ставку" податку, яка б включала в себе і єдиний податок, і ЄСВ.

Учасники зустрічі висловили сподівання, що при прийнятті узгодженого варіанту законопроекту податкової реформи будуть враховані всі позитивні напрацювання двох інституцій та пропозиції бізнесу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: