fbpx

В ІФНМУ формують студентські загони надання невідкладної медичної допомоги

Здоров'я 12:22, 16.11, 2017

На кафедрі медицини катастроф і військової медицини Івано-Франківського національного медичного університету відбулось організаційне засідання гуртка "Екстремальна медицина", а також розпочалось формування студентських загонів надання невідкладної медичної допомоги.

Членами гуртка стали студенти від першого до шостого курсів університету, а також медичного коледжу. Найближчий рік у позакласний час вони опановуватимуть навики надання екстреної долікарської допомоги, інформує прес-служба ІФНМУ.

"У зв’язку з подіями, які нині відбуваються в державі, було вирішено на базі кафедри медицини катастроф і військової медицини започаткувати спеціальний гурток і створити загони надання невідкладної медичної допомоги, – говорить старший викладач кафедри Роберт Фабрика. – Плануємо зі студентів 1-3 курсів формувати загони швидкої домедичної допомоги, а зі студентів 4-6 курсів готувати рятувальний загін, який зможе надавати фельдшерську та першу лікарську допомогу на догоспітальному етапі. І саме студенти 4-6 курсів при потребі зможуть сформувати команду і представляти університет на змаганнях з екстреної медичної допомоги".

"Усі медичні працівники, незалежно від фаху, мають вміти надавати першу медичну допомогу при невідкладних станах, – каже завідувач кафедри медицини катастроф і військової медицини Валерій Левченко. – Суть і мета нашого гуртка – навчити студентів рятувати життя. З часом людина забуває ці навички, тому час від часу їх треба поновлювати. Саме для цього організовуються заняття і тренінги. Ми будемо проводити заняття у в коридорах університету, у дворі, влаштовуватимемо виїзди на природу, будемо займатися спільно з військовими, вивчати елементи тактичної медицини. Заняття гуртка розраховані на цілий навчальний рік, тож попереду в студентів чимало цікавого".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: