fbpx

В ІФНТУНГ планують створити Центр економічного життя для осіб з інвалідністю

Суспільство 07:52, 19.04, 2019

Створення Центру економічного життя для осіб з інвалідністю в приміщенні Науково-технічної бібліотеки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу передбачено проектом «Соціальна адаптація осіб з інвалідністю через доступ до економічної літератури», який подано для участі в міській цільовій програмі «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у місті Івано-Франківську».

«У нашому місті практично відсутні місця для зустрічей, навчання та дозвілля людей даної категорії. Вже давно назріла потреба для організації місця, яке б стало майданчиком для спілкування людей з інвалідністю, що також сприяло б гуртуванню осіб зі схожими потребами та проблемами, а, разом з тим (за бажання людини) формувало б передумови для подальшого навчання у закладі вищої освіти», – інформує прес-служба ІФНТУНГ.

Тільки в Івано-Франківську зареєстровано понад 12900 осіб з інвалідністю (зокрема, в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу працюють 82 особи згаданої категорії громадян і навчаються – близько 100).

Також в Івано-Франківську налічуються десятки осіб, для яких через проблеми із зором практично єдиним вікном у навколишній світ є література (рельєфно-крапкові підручники, періодичні видання), надрукована шрифтом Брайля. Відповідно, існує необхідність друку літератури шрифтом Брайля за допомогою спеціального принтера. Також незамінним внеском у практичну допомогу таким людям стало б створення низки аудіокниг, зокрема аудіопідручників у форматі DAISY. У спеціальному плеєрі із записом аудіокниги за допомогою навігатора незряча людина може швидко знайти необхідний розділ чи параграф.

Реальним та ефективним рішенням цієї проблеми може стати організація роботи Центру економічного життя для осіб з інвалідністю на базі Науково-технічної бібліотеки ІФНТУНГ – закладу вищої освіти IV рівня акредитації з потужним інформаційним простором. Тут буде представлена література для людей із вадами зору як економічного спрямування, так і загальноосвітнього напрямку: від науково-популярної до художньої (української та всесвітньої). Загалом створення інклюзивного простору в бібліотеці університету у відповідності з усіма вимогами та «за останнім словом техніки» перетворить це місце на привабливий та зручний майданчик для навчання, спілкування та самореалізації людей з інвалідністю в Івано-Франківську.

«Реалізація цього проекту – справді прекрасна можливість долучити наше місто до втілення найпрогресивнішої світової практики! Втім, такі плани бібліотека ІФНТУНГ може реалізувати лише за активної підтримки громадськості міста. Тому прохання до усіх небайдужих мешканців Івано-Франківська – проголосуйте за проект «Соціальна адаптація осіб з інвалідністю через доступ до економічної літератури»! Щиро сподіваємось на вашу підтримку при голосуванні, яке розпочинається 22 квітня!»,. – закликають в університеті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: