fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Культура
  • В Івано-Франківськ приїдуть художники та запропонують, як реорганізувати публічний простір міста через мистецтво

В Івано-Франківськ приїдуть художники та запропонують, як реорганізувати публічний простір міста через мистецтво

Культура 20:45, 18.06, 2016

У липні в Івано-Франківськ у рамках проекту "City Scouting" приїдуть художники з України та з Польщі. Вони спробують привернути увагу мешканців міста до деталей та проблем, які є актуальними та потребують вирішення.

Як повідомляв КУРС, проект "City Scouting" є одним з переможців другої хвилі програми "Міські Ґранти" від платформи "Тепле місто".

Його автор Іванна Берчак розповіла, що проект стане візуалізацією досліджень та пошуків запрошених митців в Івано-Франківську. Вони шукатимуть рівновагу в організації і проектуванні простору міста і публічного простору.

"Публічний простір – як живий організм з його складовими  автобусними зупинками, парками, мурами,  все це становить найближчий, найцікавіший і при тому природно основний рівень функціонування людини,  зазначила автор.  Зовнішня реклама є важливим елементом загального образу міста та свідчить про його розвиток та культурний рівень. Враховуючи те, що наше місто розвивається досить стрімко, запропонований нами проект якоюсь мірою становить частину реконструкції Івано-Франківська". 

Запрошені художники протягом тижня вслуховуватимуться в голос міста, спробують дослідити рекламний простір міста: вивіски, банери, білборди та інші схожі елементи реклами. Використовуючи найцікавіші фрагменти з них, вони створять твори мистецтва в авторській живописній техніці. Фінальним етапом проекту стане виставка робіт, аналіз роботи та дискусія, знайомство з мешканцями міста.

"Своїм проектом ми хочемо підкреслити важливу роль інтеграції та участі жителів міста в його розвитку та культурному вдосконаленні. Ми прагнемо теж привернути увагу до існуючих проблем та запропонувати методи їх вирішення. Показати, що сучасне мистецтво може виконувати не тільки естетичну роль, але також привертати увагу громади до існуючих соціальних та урбаністичних проблем",  додала Іванна Берчак.

Запрошені художники співпрацюють більше п’яти років, є авторами багатьох проектів в різних техніках, зокрема займаються  урбаністичним мистецтвом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: