fbpx

В Івано-Франківському Центрі сучасного мистецтва презентували виставку Орести Крок "Нуль"

Культура 23:56, 17.12, 2015

Це четверта персональна виставка художниці, яка працює реставратором у Музеї мистецтв Прикарпаття.

Художниця народилася у Львові, навчалася у коледжі ім. Труша та Львівській національній академії мистецтв. Працювала художником-декоратором в театрі юного глядача у Львові. А з 2008 р. – художник-реставратор в Музеї мистецтв Прикарпаття в Івано-Франківську.

На виставці в ЦСМ представлено 13 картин, це четверта персональна виставка Орести Крок, і перша власне у Франківську. 

Інфернальний світ персонажів актуальний для сьогоденної шизофренічної ситуації, в котрій живе країна/де живемо ми, пише Станіславське.ТБ.

Артистка іноді посилається на Девіда Лінча, Френсіса Бекона (художника) або Yoshitomo Nara хоча завжди малює-інтерпретує натуру з моделі. 

Окрім назв – нуль інформації, відсутність наративної сюжетності та додаткових деталей аксесуарів, увага концентрується на живописній пластиці. Скупа палітра, мінімалізм жесту та рухів, максимально спрощена конструкція образу – набір засобів для творення відповідного настрою.

В Івано-Франківському Центрі сучасного мистецтва презентували виставку Орести Крок "Нуль" 1

Важкість спрацьованих типажів інколи нагадує пластику Григорія Крука, з її показовою приземленою грубістю, простотою робочих рухів, викличною відсутністю метафізичної загадковості.

В Івано-Франківському Центрі сучасного мистецтва презентували виставку Орести Крок "Нуль" 3

"Я займалася пошуками пластики, вивченням форми, яка вона взагалі є, пошуками пластичних рішень об’єкта. Я трактувала форму більше як геометризований об’єкт, який я в цьому просторі розміщаю, компоную. Тобто вивчення пластики цієї форми – це свого роду гра з формою: перебільшення, деформація, зменшення, заливка темним кольором, висвітлення, моделювання об’єму – це все, я свого роду, ніби гралася. Я намагалася звісно створити певний образ. І той кінцевий результат, який залишився на полотні, має в собі начинку. А те, що я робила, це пошуки, в яких я вчилася", – каже художниця.

Хоча настрій робіт зовсім не передсвятковий, але настрій є. Сумувати, радіти чи залишатися байдужим – справа особиста.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: