fbpx

В Івано-Франківську достатньо вакцин від сказу, – головлікар

Суспільство 15:18, 07.07, 2016

Останнім часом особливо актуальним є питання надання антирабічної допомоги, тобто допомоги після укусів тварин. Тварина, яка напала на людину, може бути хворою на сказ.

"Сказ – інфекційне захворювання, яке викликається вірусом, що впливає на нервову систему організму і, потрапляючи в організм, розноситься кров’ю, а це може призвести до летальних наслідків. Основними рознощиками сказу є тварини  як свійські, так і дикі. При укусі потерпілому потрібно надати першу допомогу – обробити місце укусу медичним спиртом або будь-яким препаратом із вмістом спирту", – розповідає головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк.

За його словами, в Івано-Франківську наявні 156 доз вакцини від сказу для 26 пацієнтів.

У 2015 році в місті було 371 звернення у травмпункт, з них у 87 випадках проводилося антирабічне лікування.

"Декілька років тому ми розділили антирабічну допомогу для дітей і дорослих. Дитячу – надає травмпункт дитячої обласної лікарні, для дорослих працює травмпункт при міській лікарні №1 на вул. Матейки. За перший квартал цього року до нас звернувся з укусами 81 пацієнт, 26 з них проводилося антирабічне лікування", – наголосив Тарас Масляк.

Медики звертають увагу мешканців Івано-Франківська – у випадку укусу тварин необхідно своєчасно звернутися за допомогою до травмпункту. Відсутність медичної допомоги може призвести як до серйозних ускладнень, так і до смерті пацієнта.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: