fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Культура
  • В Івано-Франківську відкрилась провокативна виставка з елементами комуністичної і фашистської символіки

В Івано-Франківську відкрилась провокативна виставка з елементами комуністичної і фашистської символіки

Культура 16:00, 07.05, 2015

В івано-франківському Центрі сучасного мистецтва відбулося відкриття виставки живопису Ігоря Перекліти "Mаine Kunst – mаin Kampf".

До експозиції увійшли картини на соціально-політичну тематику. У них чимало забороненої нещодавно в Україні символіки – як комуністичної, так і фашистської.

У своїх роботах Ігор Перекліта намагається відобразити те, що відбувається у сучасному житті.

"В теперішньому часі наше українське суспільство має дві небезпеки. З однієї сторони, зі Сходу, є тоталітарна машина комуно-бандитизму, московського імперіалізму, де не регулюються людські права, де переслідується будь-яке волевиявлення думки. А з другої сторони, Західна цивілізація, де теж багато негативного – космополітизм, лібералізм, споживацька мораль. Це інший кінець палиці зла", – зазначив Перекліта.

 Зокрема, у картинах піднята розрекламована Заходом тема гендерної рівності. Є кілька робіт, присвячених темі землі.

"Кольорова аура землі, кольоровий образ землі, кольоровий код. Є декілька робіт, де я стараюся лаконічними засобами передати образ галицького поля, галицької землі. Є тема ню – дівчата. Але дівчата, як квіти, – частина землі, природи",  розповів Перекліта.

Одна із ключових робіт, які увійшли до експозиції, – це український прапор і своєрідна гра як із кольорами, так із іншими символічними елементами.

"Ключова робота – це два прапори України. Вони досить провокативні. "Ковбасний" прапор зверху і прапор "Доблесті, звитяги і перемоги". Прапор, де жовта смуга зверху, – це моє власне бачення і тут можна дискутувати. Цей прапор, що є у нас, він ілюструє бажання просто їсти, не думати, жити примітивно, убого, і цією суспільністю українською править, на жаль, купка жидів, які себе називають євреями",  розповів художник. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: