fbpx

В Івано-Франківську крадуть ковані скульптури

Суспільство 11:47, 12.07, 2015

Крадіжки публічних скульптур для міста не нові. Лише з тих, які дарували іванофранківцям ковалі, від грабіжників постраждали уже і гойдалка, що на "стометрівці". І карусель на вулиці Низовій. А от "Ковану рамку" для фотографій і металевий фотоапарат грабували двічі.

"Нова надія" – скульптура, яку Івано-Франківську подарували учасники Міжнародного фестивалю "Свято ковалів". Виготовили її два роки тому. Автори – польські ковалі Ярослав Форнал, Томек Блотніцкі та Мацей Красускі. Віктор Вінтоняк, співкоординатор фестивалю, каже, власноруч допомагав полякам кувати "Нову надію". На роботу над нею витратили не один день. Нині ж скульптура залишилась без основного атрибуту – хромованої кулі, йдеться у сюжеті ТРК "Вежа".

Упіймати грабіжника "на гарячому" не вдалося. А відновлення скульптури щоразу брали на себе організатори ковальського фестивалю. Повернути до первинного вигляду обіцяють і "Нову надію". З польськими творцями уже домовились. Ті запевнили, зроблять відповідну копію.

Крім того, каже Віктор Вінтоняк, вже найближчим часом на скульптурі з’явиться табличка з QR-кодом. Та головне, запевняє, люди повинні навчитися цінувати те, що навколо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: