fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • В Івано-Франківську лікарі області вчилися виявляти гострі в'ялі паралічі та інші симптоми поліомієліту

В Івано-Франківську лікарі області вчилися виявляти гострі в'ялі паралічі та інші симптоми поліомієліту

Здоров'я 13:59, 20.04, 2016

Сьогодні завершується дводенний семінар з елементами тренінгу для лікарів-епідеміологів, дитячих неврологів, дільничних педіатрів, інфекціоністів, сімейних лікарів Івано-Франківської області з питань епіднагляду за поліомієлітом та гострими в'ялими паралічами (ГВП).

Учасники семінару працювали з позаштатним спеціалістом Департаменту охорони здоров’я ОДА з епідеміології Марією Бойко, в. о. головного лікаря ДЗ "Український центр контролю та моніторингу захворювань" МОЗ України Романом Родином, доцентом кафедри імунології та епідеміології Дніпропетровської медичної академії Галиною Драган та директором ДУ Івано-Франківського обласного лабораторного центру ДСЕС Русланом Савчуком.

За словами спеціалістів, в Україні вже від сьогодні почала працювати місія ВООЗ, яка буде оцінювати, наскільки адекватно країна відреагувала на спалах поліомієліту, що був викликаний циркулюючим вакциноспорідненим поліовірусом і мав місце на Закарпатті минулого року. Це оцінка місії через півроку після останнього випадку, від якої залежить, чи Україна, а з нею і решта країн Європи, втримає статус держави, вільної від поліомієліту. 

"Цей захід є надзвичайно важливим,  говорить обласний епідеміолог Марія Бойко. – Адже для практичних лікарів поняття вакцини та вакцинації є зрозумілим і повсякденним. А питання, з якими приїхали фахівці з Києва, – це питання профілактики у вигляді виявлення випадків гострих в’ялих паралічів, які є сигнальним симптомом поліомієліту. Саме тому ми повинні боротися з таким недугом як поліомієліт не тільки вакцинацією, а й шляхом виявлення індикаторних захворювань". 

Протягом семінару розглядалися міжнародні та вітчизняні стандарти епіднагляду, особливості здійснення епідемічного нагляду на Прикарпатті, класифікація вірусів поліомієліту, виконувались практичні завдання.

Схожі тренінги вже пройшли в Херсонській та Миколаївській областях.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: