fbpx

В Івано-Франківську медики обговорювали питання, що стосуються цукрового діабету

Здоров'я 12:39, 16.11, 2015

З нагоди Всесвітнього дня діабету, який щорічно відзначають 14 листопада, в обласному центрі Прикарпаття відбулася прес-конференція під гаслом "Зупинимо цукрову загрозу разом!", в якій взяли участь завідувач кафедри ендокринології Івано-Франківського національного медичного університету Надія Скрипник, обласний дитячий ендокринолог Наталія Чорна та обласний ендокринолог Володимир Гаврилюк.

Спеціалісти зібрались, щоб вкотре підвищити знання суспільства про діабет, нагадати причини, симптоми та ускладнення хвороби.

Як зазначалося впродовж заходу, в Україні зареєстровано понад 1 млн осіб, які хворіють на діабет. Зокрема, в Івано-Франківській області – більше 42 тисяч пацієнтів, серед яких 340 дітей.

"Про цукровий діабет ми повинні пам’ятати кожен день,  говорить завідувач кафедри ендокринології ІФ НМУ Надія Скрипник. – Це не просто поширене захворювання, а недуга, яка спричиняє розвиток ускладнень, пов'язаних з інвалідністю і навіть смертністю. Багато людей можуть і не здогадуватися, що хворіють на цукровий діабет. Потрібно виявляти його на ранніх стадіях, щоб потім не лікувати уже наслідки та ускладнення. Більш пильними потрібно бути людям старше 45 років, з надмірною вагою, у яких в родині є хворі на цукровий діабет, особам, які страждають на артеріальну гіпертензію, з ішемічною хворобою серця, жінкам з полікістозом яєчників, або тим, які народжують дітей з масою тіла понад 4 кілограми".

Фахівці зазначають, що людям після 40 років необхідно не менше одного разу на рік визначати рівень цукру в крові, а при можливості і в більш ранньому віці, особливо при наявності факторів ризику. За словами обласного ендокринолога Володимира Гаврилюка, в області є для цього всі можливості. Загалом, нараховується 30 кабінетів, які розташовані в місті Івано-Франківську, в усіх районних центрах, містах обласного підпорядкування, лікарських амбулаторіях та більшості фельдшерсько-акушерських пунктів. За останні роки значно покращилось виявлення хворих з цукровим діабетом. І це свідчить про доступність медичної допомоги пацієнтам з діабетом і людям з груп ризику на фактор виявлення хвороби. Адже будь-яка медична установа має змогу безкоштовно визначити цукор в крові. Як доводить статистика, проводиться до 250 тисяч таких обстежень.

Про показники захворюваності на цукровий діабет серед дитячого населення розповіла Наталія Чорна. Як зазначила дитячий ендокринолог, надзвичайно складно для цілої сім’ї, коли на цю недугу хворіє дитина. Тому в обласній дитячій клінічній лікарні створено школу самоконтролю за цукровим діабетом, де навчають як батьків, так і членів родини, як жити з цим захворюванням.

Ендокринологи наголошують, що виявлення цукрового діабету на ранніх стадіях та попередження захворювання в більшості залежить від свідомого ставлення населення до свого здоров’я, дотримання здорового способу життя, відмови від шкідливих звичок. Недотримання хворими на цукровий діабет рекомендацій лікаря, дієти, самоконтролю за вмістом цукру в крові загрожує виникненням ускладнень, які при правильній поведінці хворого можливо попередити або відтермінувати на декілька років. Від самого хворого, його самодисципліни залежить якість життя при цукровому діабеті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: