fbpx

В Івано-Франківську на одне місце в дитсадку претендує троє дітей

Суспільство 09:42, 13.08, 2014

З кожним роком приріст населення на Прикарпатті стрімко зростає. З однієї сторони, це дуже добре, адже покращується демографічна ситуація в країні. З іншої, немає місць у садочках, щоб дітлахи якомога швидше соціалізувались.

Начальник Івано-Франківського управління науки та освіти Наталя Микула розповіла, що ситуація із місцями в ДНЗ для івано-франківських дітлахів напружена. Адже кілька років в місті спостерігався демографічний спад, та після різноманітних заохочувальних допомог жінки активно почали народжувати. Тож цього року на одне місце в дитсадку претендує аж троє діток, – інформує Бліц-інфо.

"З однієї сторони це дуже добре, але зараз така ситуація в країні, що ми одягаємо армію, а не будуємо садки. За останні роки кількість малюків в Івано-Франківську значно збільшилась, але не збільшилась кількість місць у садках. Тому, як і минулого року, садки будуть заповнені понаднормово, щоб якомога більше дітей з вересня пішли у ДНЗ", – сказала Наталія Микула.

За словами начальниці управління, також ситуацію ускладнюють батьки із сусідніх сіл. Адже вони працюють в місті та мають право віддати дитину у міський дитсадок. Так, минулого року у міські ДНЗ пішло 514 діток із найближчих сіл. Але цього року прибавились ще діти біженців, які проживають в Івано-Франківську віднедавна.

"На сьогодні вже є 18 заяв від батьків-біженців, які хочуть відправити свого малюка до ДНЗ. Тож закономірно, що 18 івано-франківських дітей посунуться в електронному обліку до садків. А все тому, що біженців ми повинні зарахувати позачергово", – пояснила Наталія Микула.

Також головна освітянка міста наголошує, що групи діток комплектують впродовж календарного року. І якщо вибуває дитина, на її місце відразу піде інша. Наразі групи формуються і реальна картина буде відома до кінця вересня. Також велику надію покладають на кілька ДНЗ, які в стані реконструкції та добудови. А поки що івано-франківським мамам не залишається нічого іншого, як надіятись, що саме її дитині вистачить місця у дитсадку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: