середа, 19 грудня

В Івано-Франківську навчали, як впроваджувати медичну реформу

В Івано-Франківську відбувся практикум на тему "Новації законодавства в сфері охорони здоров’я. Особливості впровадження медичної реформи" для лікарів, представників органів місцевого самоврядування.
Зображення 1 / 3 Використовуйте клавіші для перегляду

Навчання відбулось з ініціативи Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України у межах проекту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Захід відбувся в Центральній міській клінічній лікарні і в двох поліклініках Івано-Франківська, повідомляє прес-служба ІФ ОДА.

З напрямками реформування системи охорони здоров’я в Україні на сучасному етапі ознайомила учасників семінару професор, завідувач кафедри соціальної медицини, організації охорони здоров’я та медичного правознавства Івано-Франківського національного медичного університету Орина Децик, яка модерувала захід.

Начальник управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради Марія Бойко, операційний директор ТОВ "Медікс" Галина Василевська і модератор заходу зосередили свою увагу на впровадженні медичної інформаційної системи в медзакладах обласного центру.

Після теоретичної частини семінару його учасники ознайомилися з роботою медичної інформаційної системи у міських поліклініках №3 та №5. Учасники заходу мали можливість подивитися, як працюють електронні черги в поліклініках Івано-Франківська. Адже це яскравий приклад наближення послуг до людей. Також під час практикуму було покроково обговорено впровадження медичної реформи в ОТГ.

Підбиваючи підсумки практикуму щодо новацій законодавства в сфері охорони здоров’я, виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук наголосив:

"Запровадження медичної реформи, запропонованої МОЗ й урядом, розпочинається з первинної ланки, де діятиме принцип "гроші йдуть за пацієнтом", при якому держава на первинному рівні оплачує лікарю суму за кожного пацієнта, що підписав з ним відповідний договір. Мета семінару – не тільки обговорити зміни законодавства у царині охорони здоров’я та особливості впровадження медичної реформи, а й практично продемонструвати нововведення в медицині Івано-Франківська, яка нині з огляду на свій розвиток є готовою до реформування".

КОМЕНТУВАТИ