fbpx

В Івано-Франківську не буде безплатних парковок, а тарифи за паркування зростуть

Суспільство 09:21, 08.07, 2014

Департамент комунального господарства Івано-Франківського міськвиконкому пропонує громадськості обговорити проект рішення, яким передбачається поділ території міста на паркувальні зони і суттєве зростання тарифів на паркування.

Проект рішення оприлюднив на сторінці «Комуналка. Івано-Франківськ» у Facebook директор департаменту Михайло Смушак.

В Івано-Франківську не буде безплатних парковок, а тарифи за паркування зростуть 1Документом передбачено, що місто поділять на 3 паркувальні зони з диференційованим тарифом. Найдорожче буде припаркуватися в центральній зоні: тут з легковика братимуть 8 грн за годину, з вантажівки – 15 грн, а  місячний абонемент коштуватиме 600 грн.

У паркувальній зоні ІІ тариф складатиме відповідно 4 грн, 8 грн і 300 грн. У зоні ІІІ тариф становитиме 2 грн, 4 грн і 200 грн за абонемент.

«Паркування автомобіля можна буде здійснювати в межах тієі чи іншоі зони будь-де, де не заборонена стоянка. А не лише на визначених зараз місцях. За припаркований автомобіль навіть на тротуарі все одно прийдеться платити. Безкоштовних стоянок не буде. Правда, хто припаркується на тротуарі, має шанс ще заплатити штраф ДАІ. Щодо роботи через агентів, або підприємців, то реформа передбачає встановлення паркоматів і введення системи контролерів», – каже директор департаменту комунального господарства Івано-Франківського МВК Михайло Смушак.

«Щодо розмірів тарифів, то так, вони високі. Але центр міста в першу чергу має бути для пішоходів. Тому мета реформи – зменшити кількість транспорту в центрі міста. Будуть паркуватися в другій чи третій зонах», – додає Михайло Смушак.

Обслуговувати паркувальні зони й збиратиме кошти ДКП «Технічний центр «Сервіс-Авто». Отриманий прибуток, згідно з рішенням, підприємство спрямує на утримання паркувальних майданчиків в належному стані, в тому числі на встановлення паркоматів; на розвиток підприємства; на ремонт тротуарів та облаштування велосипедних доріжок.

Якщо проект рішення пройде громадські слухання, нові тарифи діятимуть вже з початку 2015-го року.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: