fbpx

"В Івано-Франківську немає потреби вводити воєнний стан", – Парубій

Політика 17:35, 04.07, 2014

Сьогодні секретар РНБО Андрій Парубій дав прес-конференцію і розповів про перебіг АТО, про становище на кордоні України з Росією, про можливість введення воєнного стану та відповів на питання журналістів.

 

Про це йдеться в сюжеті Телеканалу новин "24"

Андрій Парубій повідомив, що українські військові за час АТО звільнили близько 20 населених пунктів.

"В цілому з початку проведення АТО в Донецькій та Луганській областях від бойовиків було звільнено 17 населених пунктів. На сьогодні українська влада контролює 23 з 36 районів на Луганщині та Донеччині. У Донецькій області українською владою контролюються 13 із 18 районів, у Луганській – 10 з 18", – розповів Парубій.

Також він додав, що на кордоні Україна – Росія перебуває велика кількість російських військових.

"На кордоні з Україною перебувають до 40 тисяч військовослужбовців РФ. За останні дні з’явилась тенденція, що вони за 100-150 метрів від кордону окопуються, ставлять танки, БТРи, тим самим створюючи психологічний тиск. Також велика частина їхніх військ знаходиться глибше – на базах, де вони готують терористів", – заявив секретар РНБО.

Парубій дав пояснення, чому вітчизняні військові не увійшли на територію Миколаївки, що на Донеччині.

"Вогневі точки бойовиків знаходяться в жилих багатоповерхівках, звідки стріляють снайпери. Ми робимо все можливе, щоб унеможливити втрати серед мирного населення", – повідомив секретар.

Парубій пояснив, чому досі немає гуманітраного коридору.

"Повноцінного коридору ще немає, бо бойовики відомвляються його створювати. Щоб був коридор через зону АТО, необхідно, щоб обидві сторони брали в цьому участь. Тих людей, які намагаються виїхати з зони АТО, просто позбавляють автомобілів, інколи змушуючи повертатись назад. Україна зі своєї сторони зробила все необхідне для створення коридору".

Секретар РНБО повідомив, що найближчим часом може постати питання про введення воєнного стану.

"Це буде лише у тих областях, де наразі триває АТО. РНБО при розробці документу про введення ВС враховувала лише регіони АТО. Немає сенсу вводити воєнний стан, наприклад, в Івано-Франківську".

Андрій Парубій розповів про діяльність терористів на Сході.

"Терористи пограбували кілька промислових підприємств і банків та закатували десятки мирних жителів, відібрали понад 20 автомобілів у мирних мешканців, за тиждень скоїли численні теракти на об'єктах інфраструктури, обстрілювали житлові масиви, є загиблі та поранені".

Також він повідомив, що вже прийнято рішення про закриття кордону.

"В РНБО було прийнято рішення, щоб ми змогли зробити якісь інженерні споруди на кородні і закрити його не просто умовною лінією, а інженерними спорудами. Але це не є річ, яка буде зроблена швидко, особливо в умовах бойових дій біля кордону", – сказав Парубій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: