fbpx

В Івано-Франківську планують організувати польсько-український фестиваль скульптури з пінопласту

Культура 12:58, 14.01, 2016

Делегація з Польщі приїхала до Івано-Франківська, щоб обговорити умови проведення на території міста спільного українсько-польського міжнародного фестивалю скульптури з пінопласту.

Сьогодні міський голова Руслан Марцінків обговорив це питання з представниками Кошаліна (Республіка Польща), міста-партнера Івано-Франківська. 

Іноземці вже давно перебувають під враженням від щорічного "Свята ковалів", яке відбувається в Івано-Франківську, тому і виникла така ідея реалізації спільного проекту у схожому напрямку.

Для залучення коштів до спонсорства хочуть запросити виробників пінопласту Польщі та України, а також інших країн, які зголосяться на участь у фестивалі. Створені під час заходу скульптури будуть автономними або доповнеюватимуть ковані вироби.

Роботами прикрасять різні куточки Івано-Франківська. Тому до моменту дійства міському департаменту містобудування та архітектури потрібно провести детальне вивчення можливих місць інсталяції. Польські партнери для допомоги у цій справі готові делегувати своїх архітекторів та спеціалістів з дизайну.

Задля довговічності скульптур з пінопласту їх попередньо, перед встановленням, оброблять спеціальними засобами. Над цим попрацюють технічні фахівці Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, представники якого теж були на зустрічі.

Руслан Марцінків охоче підтримав іноземну ініціативу і пообіцяв сприяти в якнайшвидшій організації фестивалю. Подібні заходи, особливо міжнародного рівня, на думку міського голови, підносять рівень Івано-Франківська у світі, що в подальшому означає залучення інвестицій та збільшення потоку туристів.

Попередньо захід вирішили провести у червні 2016 у рамках міжнародного фестивалю сучасного мистецтва "PORTO FRANKO ГогольFEST".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: