fbpx

В Івано-Франківську показали фільм про порушення прав людей у воєнний час

Культура 10:10, 14.11, 2014

У рамках Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в Івано-Франківську презентували фільми "Зона без вогню: Убивчі поля Шрі-Ланки" та "Помаранчева зима".

Організатор Мандрівного фестивалю в Івано-Франківську – обласна організація "Молода Просвіта".

Оскільки фільм "Зона без вогню: Убивчі поля Шрі-Ланки" пов'язаний із воєнними діями та порушенням прав людей у цих умовах, у заході взяв участь голова ВО "Голос" Ростислав Гудзінський, який розповів коротко про порушення прав людини у воєнний час. У ситуації, що склалась сьогодні в Україні, також у значній мірі порушуються права людей.

Фільм "Зона без вогню: Убивчі поля Шрі-Ланки" присвячений останнім місяцям громадянської війни в Шрі-Ланці, що тривала 26 років. Оповідь ведуть люди, котрі вижили у боротьбі. Чи не найдраматичніші й найстрашніші відеокадри в історії, які є прямим свідченням воєнних злочинів, масових страт, катувань, сексуального насильства, були зібрані як безпосередніми жертвами, так і самими виконавцями. Саме ці кадри формують провідний наратив фільму. Уряд був певен, що вийде сухим з води, але лишилися свідки, і саме їхні сміливі розповіді, а також неймовірні відеозаписи є кістяком цієї історії. 

Ще одне кіно на сьогодні до річниці попередньої революції "Помаранчева зима".

Вибори Президента України, 21 листопада 2004 року. Два кандидати: призначений "нащадок" влади Віктор Янукович – прем’єр-міністр в апараті винятково непопулярного президента, й Віктор Ющенко – впливовий опозиційний лідер. У президента Леоніда Кучми, який полишає свою посаду, є своя ставка на цих виборах. Роками опозиція інкримінує йому численні злочини. Найстрашніше звинувачення – співучасть у вбивстві опозиційного журналіста Георгія Ґонґадзе. Найвищий шанс Леоніда Кучми на недоторканість після складення повноважень – призначення "нащадком" Віктора Януковича. Наступного дня після виборів провладні канали оголошують Віктора Януковича переможцем. Обурені жителі Києва виходять на вулиці… Так почалась Помаранчева революція.

Як повідомляв КУРС, у перший день Мандрівного фестивалю в Івано-Франківську показували заборонений до перегляду в Росії фільм "Путінські ігри" та "Лізо, ходи додому!". Під час другого дня кінопереглядів глядачі змогли побачити фільми "Хворісукалюди" та "Ув'язнені".

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: