fbpx

В Івано-Франківську покращать вивіз твердих побутових відходів

Суспільство 14:07, 26.01, 2015

Департамент комунального господарства, транспорту і зв’язку підготував проект рішення виконавчого комітету, який одразу після громадських слухань буде внесено на розгляд і яким заплановано ряд заходів щодо покращення вивозу твердих побутових відходів у Івано-Франківську.

За словами директора Департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайла Смушака, у проекті передбачені наступні зміни.

1. Буде змінено структуру тарифу на вивезення побутових відходів та виключено з неї послуги з вивезення ремонтних відходів. Причиною цього є те, що, по-перше, ремонти проводяться мешканцями один раз на декілька років, а сплачувати вони повинні кожного місяця; по-друге, ремонтні відходи викидаються на звичайні контейнерні майданчики, створюючи стихійні сміттєзвалища; по-третє, багато приватників, які надають у місті послуги з вивезення ремонтних відходів, відвозять їх не на полігон в село Рибне, а на звичайні майданчики. А потім перевізники змушені збирати їх і транспортувати на полігон. Після виведення цієї послуги з тарифу мешканці не сплачуватимуть за їх вивезення, а оплата буде здійснюватись за заявочним принципом в момент вивезення. При цьому виносити ремонтні відходи на майданчики для сміття заборонять.

2. Буде змінено систему та графіки вивезення великогабаритних відходів (старих меблів, техніки тощо). Для кожного району (лоту) чітко визначать два дні в місяць та години, коли мешканці зможуть винести такі відходи на контейнерний майданчик. У всі інші дні та години виносити їх на контейнерні майданчики буде суворо заборонено. При цьому збір даних відходів на спеціально створених 25 майданчиках для великогабаритних відходів і надалі проводитимуть щоденно. 

3. Буде змінено підхід до формування тарифу на вивезення побутових відходів. На сьогодні тарифи в Івано-Франківську розраховуються відповідно до норми, визначеної в м куб. і яка становить 1,8 м куб. на одну особу на рік. Департамент пропонує визначити норму в кг. Це дозволить вести точний облік вивезених та захоронених побутових відходів на полігоні. 

Впродовж 2011-2013 рр. проводилася реалізація проекту "Покращення екологічної ситуації у місті Івано-Франківську та області шляхом запровадження технології екологічного збору та переробки твердих побутових відходів на основі досвіду Бая Маре (Румунія)". В рамках Програми Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна, що фінансувалася за рахунок коштів ЄС, на полігоні було встановлено вагове обладнання вартістю 166,0 тис. грн та сонячні батареї – 18,900 тис. грн. Останні півроку проводилося зважування кожної машини з метою визначення норми в кг. Завдяки такому рішенню КП "Полігон ТПВ" перейде на розрахунки з перевізниками, виходячи з одиниці калькулювання у кілограмах. При цьому буде окремо встановлено тарифи на захоронення для ТПВ, великогабаритних відходів та ремонтних відходів. У перспективі для населення на вивезення побутових відходів встановлять плаваючий тариф, завдяки чому щомісяця буде проводитись коригування тарифу на фактичні обсяги вивезення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: