fbpx

В Івано-Франківську презентували серію іспанських літографій "Вітер народу"

Культура 17:55, 20.10, 2014

У виставковому залі Івано-Франківського осередку Національної спілки художників України сьогодні відкрили виставку літографії каталонського художника Антоні Міро.

“Це дуже синтетичний художник. Він не лише графік, а й живописець. Це дуже відома і, на диво, скромна людина”, – розповідає про автора робіт голова правління Івано-Франківської обласної організації Національної спілки художників України Микола Якимечко.

Основу експозиції складає серія літографій відомого каталонського художника Антоні Міро – “Вітер народу”. Серія присвячена другові художника, легенді іспанського фламенко, видатному хореографу і танцюристу Антоніо Ґадесу. 24 візуальні образи розкривають дух іспанського танцю, що його зумів донести світові геніальний Антоніо Ґадес. 24 образи наче кадри стрічки про життя і творчість митця, який понад усе ставив етику танцю, сприймаючи його як головну і єдину мету праці, сповненої енергії вітру свободи, вітру народу.
Кожна з робіт серії “Вітер народу” має назву, що відповідає рядку однойменного вірша народного іспанського поета Міґеля Ернандеса, який помер у в’язниці франкіського режиму. Вірш оспівує надію, свободу й силу духу народу, що бореться за свої ідеали.

Серія “Вітер народу” є симбіозом різних мистецтв, маючи три інтерпретаційні вісі: поезію Міґеля Ернандеса, танець Антоніо Ґадеса і живопис Антоні Міро, порушує багато питань, що хвилюють сучасне суспільство. Зокрема, питання моральної уяви, яка символізує етичні поняття і погляди, культурні цінності та підходи, колективну пам’ять і забуття, маніпулювання свідомістю і фанатизм.

В Івано-Франківську виставка триватиме до 31 жовтня.

Довідково:

Літографія – техніка гравюри, коли фарба під тиском переноситься з пласкої друкарської форми на папір. При застосуванні літографії на кам’яній або металевій пластині створюється малюнок літографським олівцем або літографською тушшю. Жирні місця (малюнок на камені) не змочуються фарбою і стають білим тлом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: