fbpx

В Івано-Франківську проходить акція "Разом проти СНІДу"

Здоров'я 15:35, 01.12, 2014

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. З цієї нагоди у різних куточках планети проводяться просвітницькі акції. Івано-Франківськ – не виняток.

На "стометрівці" представники "Медичної фундації Прикарпаття" організували акцію "Разом проти СНІДу", у рамках якої роздають перехожим інформаційні буклети та чіпляють червону стрічку – символ солідарності з ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД. Таким чином активісти хочуть звернути увагу мешканців Івано-Франківська на проблему всього людства, яка щороку набирає обертів, проінформувати населення щодо профілактики цієї невиліковної хвороби.

"Оскільки ліків проти СНІДу ще немає, тільки профілактика здатна допомогти",  зазначає одна з організаторів акції Юлія Мадерук.

За даними Івано-Франківського обласного центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом, станом на 1 жовтня на Прикарпатті зареєстровано 800 ВІЛ-інфікованих, 29 з них – діти. З діагнозом СНІД  298 осіб, з них 16 дітей.

Тільки за останній рік у області на облік поставили 136 хворих, половині з них встановлено діагноз "СНІД".

Станом на 01.10.2014 року на диспансерному обліку знаходиться 800 ВІЛ-інфікованих осіб, з них в стадії СНІДу 298 осіб (37,2%), в тому числі 26 ВІЛ-інфікованих дітей, з них дітей в стадії СНІДу – 16.

Довідково: СНІД, або Синдром набутого імунодефіциту – важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини, і таким чином знижує опірність організму проти будь-якого захворювання.

Існує три шляхи передачі інфекції: через кров, секрети і виділення; статевим шляхом; від матері до дитини.

За період 1987-2013 (6 місяців) рр. серед громадян України зареєстровано 234 257 ВІЛ-позитивних осіб, 62 288 хворих на СНІД та 30 575 померлих від захворювань, спричинених СНІДом.

  

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: