fbpx

В Івано-Франківську пройдуть "Дні Богопосвяченого Життя"

Суспільство 18:18, 07.02, 2015

З 13 по 15 лютого в Івано-Франківську з благословення Митрополита Володимира (Війтишина) проходитимуть зустрічі богопосвячених осіб, які носять назву "Дні Богопосвяченого Життя" (ДБЖ).

Така ініціатива належить Комісії у справах монашества, яку очолює преподобний о. Йосафат Бойко, ВС, синкел у справах монашества Івано-Франківської Архієпархії, і вони в такому форматі відбуваються протягом останніх п’яти років.

Цей 2015 рік є для осіб, посвячених Богові, особливим, бо з ініціативи Папи Франциска у Католицькій Церкві він є проголошений Роком Богопосвяченого Життя. Сам Папа про це повідомив у Римі наприкінці листопада 2014 року на зустрічі з Генеральними Настоятелями чоловічих Чинів та Згромаджень. Цей Рік задуманий у контексті 50-ліття ІІ Ватиканського Собору, а особливо ювілею декрету "Perfectae caritatis" про оновлення богопосвяченого життя. Він триватиме до 2 лютого 2016 року (день Стрітення Гоподнього за григоріанським календарем).

"Кожна богопосвячена особа – це дар для Божого люду. Дуже потрібно цієї присутності, яка зміцнює та відновлює діло звіщення Євангелія, християнського виховання, милосердя стосовно найбільш потребуючих, контемплятивної молитви, зобов’язання людського й духовного виховання молоді, сімей…" – сказав Святіший Отець.

Це, насправді, слова, які підбадьорюють і допомагають. 

Українська Греко-Католицька Церква підтримала цю ініціативу Святішого Отця і розпочала цей рік 4 грудня 2014 року у празник Входу в храм Пресвятої Богородиці. 

Кожного року зустрічі відбуваються в різних монастирях, які мають нагоду прийняти досить велику кількість посвячених осіб. А завершення на третій день відбувається в Архікатедральному Соборі Воскресіння Христового Архієрейською Святою Літургією.

Цього року з цієї нагоди вийшла збірка документів Церкви, що стосуються питання посвячення Богові, а саме: "Лист Папи Франциска до усіх богопосвячених осіб", Послання Владики Михаїла Бубнія, голови Патріаршої комісії у справах монашества УГКЦ, Декрет ІІ Ватиканського Собору про оновлення чернечого життя "Perfectae caritatis", 50 років якого відзначається саме цього року.

Івано-Франківська Архієпархія на даний час має 11 домів чоловічих спільнот та 18 домів жіночих спільнот, у яких проживають понад 200 богопосвячених осіб.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: