fbpx

В Івано-Франківську розпочався польсько-українсько-єврейський семінар "Ковчег"

Суспільство 14:48, 21.07, 2014

В Івано-Франківську у Центрі польської культури та європейського діалогу урочисто відкрили дев’ятий польсько-українсько-єврейський молодіжний семінар "Ковчег".

"Cьогодні відкриваємо дев’ятий польсько-українсько-єврейський семінар "Ковчег", польською мовою – "Арка". Це проект спрямований на взаємне розуміння між поляками, українцями та євреями, громадянами України, які зараз живуть на одній землі, на якій зараз відбуваються дуже важкі, трагічні події", – сказав у коментарі журналістам консул Генерального консульства Республіки Польщі у Львові Яцек Жур.

Він зазначив, що до участі у цьогорічному семінарі запросили також групу молодих кримських татар на знак підтримки і солідарності з кримськотатарським народом, передає кореспондент УНН.

Я. Жур відмітив, що тема цьогорічної зустрічі молоді – "Немає свободи без солідарності".

"Кожен поляк знає це гасло. Це було гасло першого масштабного зриву в 80-их роках, де майже весь польський народ виступив проти комуністичної влади, за свободу і гідність. І зараз за свободу і гідність виступає український народ. І без солідарності, без підтримки з боку Польщі, з боку Євросоюзу, з боку інших країн це українцям було би важко зробити", – відмітив консул.

Він розповів, що під час семінару перед молоддю щодо історичних та культурних аспектів кожного народу виступлять відомі польські, українські, єврейські науковці, громадські діячі. Молодь разом шукатиме шляхи подолання історичних конфліктів і по-новому погляне на можливість використання історичного досвіду задля спільного розвитку чотирьох народів.

В урочистій церемонії відкриття семінару взяли участь Генеральний консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд, голова Івано-Франківської облдержадміністрації Андрій Троценко, координатор програм "Джойнт" в СНД доктор Арон Вайc.

На відкриття семінару запрошували і народного депутата України, лідера кримських татар Мустафу Джемілєва, однак, як пояснили організатори, він не зміг приїхати через події у Криму.

У семінарі, який триватиме по 29 липня, беруть участь 40 молодих громадян України української, польської та єврейської національностей, а також кримськотатарська молодь.

Організаторами семінару є Генеральне консульство Республіки Польща у Львові, Український католицький університет, Український інститут вивчення Голокосту "Ткума", Львівський міський палац культури ім. Гната Хоткевича, Федерація польських організацій в Україні.

Молодіжний семінар "Ковчег" проводиться з 2006 року. П’ять років поспіль він проходив в Свято-Успенській Унівській Лаврі Студійського уставу на Львівщині, де під час Другої світової війни священики та ченці греко-католицької церкви під проводом митрополита Андрея Шептицького та його брата Архімандрита Климентія Шептицького рятували від полум’я Голокосту єврейських дітей, а також надавали допомогу українським та польським дітям.

Останні три роки семінар відбувається на Івано-Франківщині у центрі миру та возз’єднання парафії римо-католицької церкви у селищі Більшівці Галицького району.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: