fbpx

В Івано-Франківську тільки 36 світлофорів пристосовані для людей з вадами зору

Суспільство 12:49, 11.11, 2014

Щорічно в жовтні та листопаді у світі вшановують людей, які мають проблеми із зором. 15 жовтня визнано Міжнародним днем білої тростини, а 13 листопада – Міжнародним днем сліпих.

"Кожен при зустрічі з незрячими має замислитися, що доброго ми можемо зробити для цих людей, адже вони потребують постійної допомоги. Так, потрібно працювати над встановленням звукових сигналів біля адміністративних будівель, щоб дати можливість людям з вадами зору відчути, де саме знаходяться поріг і вхідні двері, існує чи ні пандус, тощо. Це все ті дрібнички, на які у повсякденному житті ми, зрячі, навіть не зважаємо", – каже директор Департаменту соціальної політики Олександра Заклинська.

В Івано-Франківську проживає понад 300 інвалідів зору, і більше половини з них є інвалідами зору першої групи, які не бачать нічого, крім темряви.

Міська влада вживає заходів, щоб полегшити повсякденне життя незрячих, опрацьовує проблемні питання. Зокрема, в місті діє програма підтримки інвалідів зору першої групи – це 50% знижка на оплату комунальних послуг, громадська організація сліпих має фінансову підтримку з коштів міського бюджету.

Також у місті функціонує комітет доступності до інфраструктури міста, на засіданнях якого постійно піднімаються питання облаштування будинків пандусами, озвучення світлофорів і звукові сигнали на входах до адмінбудівель, озвучення зупинок в транспорті. 

"На сьогоднішній день найактуальнішими є питання озвучення світлофорів Івано-Франківська та встановлення звукових інформаційних пристроїв в міському громадському транспорті. Спільними зусиллями міського виконавчого комітету та громадських організацій сліпих минулого року впроваджено проект, завдяки якому озвучено 36 світлофорів міста. А от питання з громадським транспортом ще потребує опрацювання", – розповідає Олександра Заклинська. 

За її словами, саме ці питання підніматимуться 12-13 листопада в конференц-залі готелю "Надія" на Всеукраїнському семінарі-тренінгу. На семінар запрошені як представники громадських організацій, так і представники влади. Розпочнеться семінар 12 листопада о 13.00.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: