fbpx

В Івано-Франківську УКРОП і Самооборона підуть на місцеві вибори разом

Політика 20:28, 25.08, 2015

ГО «Народна Самооборона Івано-Франківська» та Українське політичне об'єднання патріотів "УКРОП" об'єднують зусилля на місцевих виборах.

Для цього між організаціями відбулося підписання угоди про спільну участь у виборах до Івано-Франківської міської ради.

"Діючий закон про місцеві вибори виписаний таким чином, що громадські ініціативи не мають можливості брати участь у виборах. До місцевих рад можливе висунення кандидатів лише від партій. Цим законом на пряму відсівається великий пласт активних людей, які боролися за майбутнє на Майдані Гідності, волонтерів, добровольців, ініціатив, які займаються урбаністикою і так далі. Тому УКРОП звернувся до активістів, що ми пропонуємо майданчик для участі у виборах і після перемоги спільно змінюватимемо стан справ у місті", – наголосив керівник міського осередку УКРОПу Олег Головенський.

У самі ж Самообороні зазначають, що рішення далося не легко, оскільки громадська організація завжди була поза політикою. Однак розчарування у відсутності очікуваних після Майдану змін у країні, змушує брати відповідальність на себе.

"Нелегко було для нас прийняти рішення щодо виборів. Діючий закон унеможливив балотування самостійно. Тому після довгих вагань ми прийняли рішення балотуватися. На жаль, після Майдану багато політичних сил себе дискредитувало бездіяльністю, щодо люстрації і нездатністю реформ. В судовій системі не змінилося практично нічого, у прокуратурі дуже мало змін. Реформування УМВС має показати себе з часом. Замість позитивних змін побудували нові схеми, відкати збільшилися. Більшість людей кажуть, що стало гірше жити, ніж за часів Януковича. Потрібно вливати нові сили, патріотичних людей, якв йдуть змінювати, а не набивати кишені", – зауважив керівник міської Самооборони Юрій Лоп'янецький.

Відтак, Народна Самооборона на спільних зборах активістів прийняла рішення про те, що їхня ГО надасть своїх кандидатів для балотування на виборах до Івано-Франківської міської ради.

"Ми від Майдану намагалися бути аполітичними. Ними ми і залишимося, хоча на даному етапі ми підтримуємо політичне об’єднання УКРОП. У партію вступати не будемо. – наголосивЛоп'янецький. – Після довгих вагань, на зборах Самооборони голосуванням ми прийняли рішення йти спільно з УКРОПом. Ми йдемо не втілювати власні меркантильні інтереси, а йдемо щось змінювати. Йдемо для того, щоб наша країна, наше місто звільнилося від гідри корупції, застарілих чиновників, які роками сидять на схемах».

Чому самооборонівці обрали саме УКРОП серед інших політичних сил, від яких також надходили пропозиції про об’єднання, зазначають просто – УКРОП демонструє чітку, незмінну, очищену від істерик та ілюзій позицію щодо путінського режиму та твердий курс на єдність держави. А ще в організації багато людей, які своїми діями тривалий час працюють на спільну перемогу українського народу.

«Ми не бігаємо за якимось посадами. Ми волонтери. І на зустрічі з кандидатами в депутати міськради від УКРОПу побачили, що в УКРОПі також є багато людей, які безкоштовно працюють на армію, переживають за країну, на відміну від влади. Тут багато молодих людей, які не були у владі, але є дуже позитивними і прогресивними. Це прості люди. Тому ми зрозуміли, що у цю партію йдуть прості люди, волонтери», – зауважив керівник штабу міської Самооборони Юрій Свирида.

В самому ж УКРОПі наголошують, що їхня політична сила і надалі залишається майданчиком для об'єднання усіх бажаючих, ідеологічно близьких громадських ініціатив.

«УКРОП залишається майданчиком для об’єднання багатьох громадських ініціатив. Від участі певних представників громадських організацій у виборчому процесі, ці організації не втрачає своєї суб’єктності, а залишаються громадськими організаціями, які діють, згідно зі своїми статутами. Це нормальна практика. Таким чином "Українське об'єднання патріотів" стає майданчиком для об'єднання багатьох патріотичних, волонтерських та інших громадських ініціатив», – резюмував Олег Головенський.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: