fbpx

На цьогорічному "Святі хліба" презентують еко-продукцію

Суспільство 12:22, 02.09, 2015

6 вересня 2015 року в Івано-Франківську на площі Ринок біля ратуші пройде традиційний фестиваль "Свято хліба".

В рамках "Свята хліба 2015" місцеві пекарі та кондитери презентуватимуть свої новинки, пройдуть творчі майстерні для дітей, а у мистецькій частині свята будуть показані традиції українських хліборобів під час збору врожаю та відбудеться нагородження кращих працівників хлібопекарської, кондитерської галузі.

За словами заступника міського голови з економічних питань Богдана Білика, однією з основних цілей заходу є приваблення туристів.

Голова Івано-Франківської гільдії приватних пекарів та кондитерів Ростислав Кукурудз відзначив, що цього року на святі будуть представлені 12 великих пекарень з Івано-Франківська та області, зокрема із Калуського, Коломийського та Рожнятівського районів. Також свою продукцію представить одна пекарня із Львівської області.

Родзинкою цьогорічного свята стане еко-тематика, зокрема, органічні вироби. Це хліб та кондитерські вироби, виготовлені із 100% натуральних складників на натуральних заквасках без використання штучних компонентів.

Новинкою "Свята хліба 2015" стане еко-зона, в якій будуть презентувати свою продукцію та виробничий процес запрошені виробники органічних продуктів харчування з Івано-Франківської області, а також очікується приїзд виробників із Закарпаття.

За словами Кукурудза, до свята намагались залучити маленькі пекарні з нових модних закладів харчування, де щодня випікають хліб виключно для клієнтів.

"Як мінімум 4 малесенькі виробники, які випускають 20-30 буханців хліба, будуть показувати свою продукцію", – зазначив Ростислав Кукурудз.

Представить свою продукцію і пара переселенців з Краматорська, яка вирішила на Франківщині зайнятись хлібним бізнесом.

Ростислав Кукурудз зауважив, що ціна на хліб в Україні низька, відповідно до затрат на його виробництво. А на фестивалі ціни, ймовірно, будуть такі ж, як і в магазинах, проте асортимент зовсім різний.

Для виробників будуть організовані різні конкурси.

Під час фестивалю працюватимуть чотири творчі майстерні, в яких проходитимуть майстер-класи для дітей. А виробники проводитимуть майстер-класи хлібної тематики біля власних стендів.

Концертна програма, що супроводжуватиме свято, буде тривати більше 5 годин.

Традиційно підтримала "Свято хліба" Івано-Франківська міська рада. З міського бюджету на проведення заходів фестивалю виділили 25 тисяч гривень. Міська влада також розробила схему розміщення наметів учасників фестивалю, вирішуватиме організаційні питання та забезпечить інформаційну підтримку та прибирання.

Нагадаємо, минулого року підприємці передали 10% виручки, отриманої під час "Свята хліба", на потреби АТО. Цього року планується також цільовий збір коштів для відрядження реанімобіля на потреби Національної гвардії.  

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: