fbpx

В Івано-Франківську відбувся концерт українсько-канадського народного ансамблю "Viter"

Культура 11:43, 14.07, 2016

З нагоди 25-ї річниці Незалежності України та 125-ї річниці переселення українців в Канаду український фольклорний ансамбль пісні та танцю "Viter" (м. Едмонтон, Канада) презентував концертну програму в Івано-Франківську.

Захід відбувся в Івано-Франківському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Івана Франка і зібрав численну публіку поціновувачів та любителів мистецтва. Начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак подякував учасникам ансамблю за те, що подарували можливість споглядання такого дійства, передає прес-служба Івано-Франківської ОДА.
"Мабуть, немає в цій залі людини, яка б не отримала колосальних емоцій після цього мистецького проекту. Дякую вам за те, що ви такі енергійні та неповторні. Те, що ви зуміли зберегти прадідівську віру, мамину мову, бабусину пісню, стародавні традиції, доводить, що українська культура завжди залишається в серці кожного з українців", – зазначив Володимир Федорак.
Під час концерту за вагомі творчі здобутки, активну трудову діяльність, популяризацію традицій української національної культури в Канаді, Україні та світі колектив народного ансамблю "Viter" нагороджено почесною грамотою Івано-Франківської облдержадміністрації.
 
Додамо, що українсько-канадський народний ансамбль "Viter" ("Вітер") був заснований двадцять років тому у місті Едмонтон (Канада). Спочатку він існував як танцювальний гурт при всесвітньовідомій хореографічній школі Шумка (Canada's Ukrainian Shumka Dancers), але згодом виокремився в самостійний творчий колектив з оригінальними масштабними постановками, хором та оркестром.
У своїх виступах ансамбль "Viter" поєднує українське традиційне народне мистецтво з сучасними мотивами. Художнім керівником ансамблю є Таша Орисюк, балетмейстери – Теренс Вартон та Стефан Пахолок, керівник хору – Леся Погорецька.
Сьогодні "Viter" широко відомий не тільки в Канаді, але і за кордоном. Колектив активно гастролює, популяризуючи українську культуру у світі. Виступи канадських українців із захопленням сприймали глядачі Бразилії, Аргентини, Хорватії, Угорщини та Австрії. В Україні "Viter" успішно виступав вже чотири рази, зараз приїхав з концертами вп’яте.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: