fbpx

В Івано-Франківську відбувся вечір угорської музики

Культура 08:48, 09.05, 2016

Незабутні враження подарували прикарпатцям виконавці камерного оркестру "Франческа" під час концерту угорської музики в Івано-Франківській обласній філармонії.

Лауреати всеукраїнських і міжнародних конкурсів Вікторія Рудник  сопрано, Аліна Струць  флейта, Віктор Дульдієр – кларнет та Олександр Мосюк – фагот виконали твори угорського  композитора, піаніста і музикознавця-фольклориста ХХ століття Бела Бартока.
Відомий музикант розвивав власну музичну мову, поєднуючи фольклорні елементи з математичною концепцією тону і ритмічної пропорції. Має велику музичну спадщину, яка включає шість струнних квартетів, концерти, оперу і великий дитячий педагогічний репертуар.
Досліджував музичний фольклор багатьох народів, зокрема українського: зібрав (але не видав) близько 80 українських народних пісень. Одним з останніх творів його є обробка української народної пісні "Я купив на ярмарку ячменю" (Барток назвав її "Горе чоловіка"). З 1888-го до 1892-го. року Б. Барток жив у Виноградові (Закарпаття, Україна), там навчився грати на фортепіано і дав свій перший публічний концерт, на якому вперше виконав власну композицію.
Найважливіше місце у творчості Бела Бартока займають інструментальні твори  п’єси для фортепіано, 6 струнних квартетів, сонати й рапсодії для скрипки, багаточастинні твори для оркестру. Видатне значення мають наукові дослідження Бартока в області фольклористики. Композитор сильно вплинув на формування композиторських шкіл 30-50-х роках у країнах Східної й Південно-Східної Європи.
Посмертно визнаний гідним премії ім. Кошута (1948) і Міжнародної премії Миру (1955).
Додамо, що виступ камерного оркестру "Франческа" відбувся у рамках проведення фестивалю "Карпатський простір".
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: