fbpx

В Івано-Франківську відкриється латвійська виставка

Культура 18:20, 29.10, 2014

31 жовтня в Івано-Франківську відкриється пересувна виставка "Наш шлях до незалежності", підготовлена МЗС Латвійської Республіки та фотографом Ілмарсом Знотиньшем.

31 жовтня 2014 року у виставковому залі НСХУ з нагоди 96-ї річниці проголошення Латвійської Республіки та 25-річчя Балтійського шляху, в рамках комунікаційної кампанії "Рига 2014 – Культурна столиця Європи" Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки Д-р Аргіта Даудзе представить пересувну виставку "Наш шлях до незалежності", підготовлену МЗС Латвійської Республіки та фотографом Ілмарсом Знотиньшем.

Виставка розповідає про відродження Латвійської Республіки наприкінці ХХ століття, яка є найбільш значною подією в новітній історії країни, про акцію Балтійський шлях та Ризькі барикади. 

Цією виставкою ми демонструємо важливість єдності народу, спираючись на приклад Балтійських країн та ділимось нашим досвідом боротьби.

Фотовиставка базується на історичних документальних свідченнях. Вона зберігає хронологічну послідовність, починаючи з кінця 80-х років, відображаючи вузлові моменти в латвійській історії того часу та приділяючи особливу увагу настрою людей та їх переживанням. Також представлено фото з паралельних подій у Литві та Естонії.

В Івано-Франківську виставку можна буде оглянути до 16 листопада 2014 року.

З квітня по листопад 2013 року цю виставку вже мали нагоду побачити жителі Львова, Дніпропетровська, Сімферополя, а з квітня – вересня 2014 року – жителі Києва та Вінниці.

Також гості виставки зможуть ближче познайомитися з програмою "Рига 2014". В рамках "Рига 2014" проводяться заходи міжнародного рівня, а Рига перетворилась на європейський центр культурних подій. Ці заходи знайомитимуть з творчістю великих діячів минулих століть, що мали величезний вплив на розвиток мистецтв, культури та освіти в Латвії. У жителів і гостей міста буде можливість відвідувати різноманітні музейні експозиції, виставки образотворчого мистецтва, кіноподії, концерти класичної та поп-музики, оперні та естрадні вистави, перформанси, виступи народних колективів тощо.

Організаторами виставки є Посольство Латвійської Республіки в Україні, Івано-Франківський Центр сучасного мистецтва, обласна організація НСХУ, виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: