fbpx

В Івано-Франківську відкрилась міжнародна виставка "Трансформовані моменти походження"

Культура 18:11, 29.06, 2015

У франківській галереї "Маргінеси" (на вулиці П. Орлика) відкрилася міжнародна виставка робіт 16 митців з різних країн "Трансформовані моменти походження".

За словами директора Центру сучасного мистецтва Анатолія Звіжинського, протягом останніх років співпраця франківських митців з іноземними дещо “притухла” і з часів міжнародної бієнале “Імпреза” у 90-х роках сьогоднішня виставка стала першою масштабною подією міжнародного значення для мистецтва.

“З 1989 по 1997 роки 5 разів відбулось бієнале, і мені здається, що це достатньо влинуло на підсвідомість наших городян. Після того зовнішня естетика в нашому місті не була такою потворною, як ми зараз спостерігаємо – реклама, вивіски, архітектура”,  розповів Звіжинський.

В проекті беруть участь художники з Ізраїлю, Еспанії, Королівства Нідерландів, Німеччини, Румунії та України. З 11 іноземних митців 8 приїхали на відкриття.

“Трансформовані моменти походження”  виставка артефактів, що демонструють-ілюструють вплив на нас, на наше світосприйняття, поведінку різноманітних побутових факторів, таких, як комфорт, сімейні обставини, ситуація в суспільстві, соціальні негаразди чи враження від літератури, музики, кіно чи філософських бесід і т. п.

Ідея проекту зародилась 23 липня 2014 під час перфоменсу Хольге Вендланда і Матіаса Якіша в печері кам’яного віку “Wüste Scheuer” (Пустельний сарай, нім.) поблизу німецького міста Пьоснек в Тюрінгії. Цей перфоменс був присвячений творчості ізраїльського поета Tuvya Ruebner, а саме його поемі “Скороминущість існування”. Цей перфоменс відбувся під впливом вражень, як зазначає співавтор перфоменсу Хольге Вендланд, після відвідування України з виставкою “Тіні забутих предків” в Івано-Франківському краєзнавчому музеї. Виставка була присвячена 90-річчю з дня народження Сергія Параджанова (за участю Хольге Вендланда, Матіаса Шумана, Міхаеля Меркеля і Дірка Фрьойліха) і відбувалася на тлі похорон в місті перших жертв війни.

Цьогорічна виставка поповнилась кількістю учасників різноманітного походження. Виставка триватиме до 17 липня, після чого відправиться у Чернівці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: