fbpx

В Івано-Франківську відкрили меморіальну дошку мистецтвознавцю Вікторові Мельнику. ФОТО

Культура 11:34, 18.05, 2017

Сьогодні у рамках програми "Івано-Франківськ – місто героїв" відкрили чергову меморіальну дошку відомому мистецтвознавцю Вікторові Мельнику.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків відзначив, що у місті уже відкрито понад 70 меморіальних дощок відомим іванофранківцям, які доклалися до того, щоб місто було справді українським і духовним.
"Сьогодні відкриваємо дошку пану Вікторові Мельнику, завдяки якому вдалося зберегти багато сакральних пам'яток Галичини".
Дошку відкрили на фасаді будинку, в якому жив Віктор Мельник, по вулиці Низова, 2. 
 
Директор музею мистецтв "Прикарпаття" Михайло Дейнега розповів, що Віктор Мельник молодим хлопцем переїхав до Івано-Франківська і все своє життя присвятив збереженню сакрального мистецтва Галичини. 
"Він багато зробив для збереження сакрального мистецтва Галичини XVI-XIX століть. Його наукова робота дістала схвалення фахівців по всій Україні", – сказав Дейнега.
 
Довідково: Віктор Іванович Мельник народився 27 квітня 1957 року на Поліссі, у місті Коростень Житомирської області. Після закінчення середньої школи та служби у війську в 1977 році вступив на перший курс факультету історії та теорії мистецтв Київського державного художнього інституту. У 1982 році,  отримавши кваліфікацію мистецтвознавця, був направлений на роботу до Івано-Франківського художнього музею. З того часу Прикарпаття стало для нього новою домівкою.
 
Упродовж тривалого часу Віктор Мельник обіймав у музеї посаду завідувача відділу образотворчого мистецтва. Саме він був натхненником численних пошукових експедицій "складами культового майна", завдяки яким музейна колекція поповнилась унікальними пам’ятками сакрального мистецтва. Як результат клопіткої, ґрунтовної праці з'явилось монографічне дослідження архітектурної пам'ятки XVI століття та її іконостаса – "Церква Святого Духа в Рогатині", надруковане у київському видавництві "Мистецтво" у 1991 році.
 
Віктор Мельник – автор експозиції "Сакральне мистецтво Галичини XV – XX століть", що відкрилась у стінах колишнього костелу 18 серпня 1993 року і стала самобутнім явищем музейної практики та однойменного путівника-каталогу, що вийшов друком після смерті його упорядника.
 
Віктор Мельник займався не лише сакральною тематикою. До кола його зацікавлень входило і світське малярство. Він був обізнаний і з сучасним мистецтвом. Підтвердженням цього є велика кількість виставок, підготованих та відкритих ним у стінах музею. За час роботи в установі Віктор Мельник підготував до друку більш як 90 статей до різноманітних часописів, каталогів і буклетів художніх виставок в Україні та за кордоном. 
 
Віктор Мельник – справжній фанат своєї справи. Здавалось, що буденне життя, життя поза мистецтвом його мало турбувало, він постійно знаходився у неперервному стані пошуку, стані дослідження та наукової роботи на ниві культури. У пам’яті співробітників Віктор Мельник залишився принциповою, порядною людиною, яка любила мистецтво понад усе.
 
Віктор Мельник відійшов у вічність 20 червня 2005 року.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: