fbpx

В Івано-Франківську відкрили виставку "На воді"

Культура 21:44, 20.05, 2016

Сьогодні, 20 травня, у галереї "Арт на Мур" відбулась презентація виставки живопису "На воді" Ольги Кравченко та Ярослави Ткачук.

Обидві вперше показали свою творчість Івано-Франківську. Ідея виставки з’явилася під час звичайного відпочинку на озері, пише ГК.

"Там дуже гарно мерехтіла вода… Ці човни, риби, водна стихія надихнули на ідею створення проекту", – згадують авторки робіт.

Ольга Кравченко гармонійно поєднала давній сакральний живопис, техніку, відому ще віддавна, із призмою сучасного сприйняття. Своєрідність робіт Ярослави Ткачук полягає у використанні, на перший погляд, непоєднуваних речей: художній текстиль і насіння, елементи латуні, бронзи.

"У роботах вбачається сучасне трактування води, адже її можна бачити і реалістично, і абстрактно. Незвичним є поєднання бачень іконописиці й художниці-текстильщиці", – ділиться враженнями професор Львівської академії мистецтв.

У своїй творчості Ольга Кравченко розвиває традиції іконопису в поєднанні з сучасними видами мистецтва – інсталяцією та мультимедіями. Твори, виконані в техніці темперного малярства, вирізняються площинністю, стилізацією образів та декоративністю колориту.

Читати також: Франківцям показали світлини "З любов’ю до жінки". ФОТО

Ольга брала участь у виставках в Україні та за кордоном. Роботи знаходяться у музеях України та Канади, а також у приватних колекціях України, Польщі, Словаччини, Чехії, Німеччини, Австрії, Аргентини, Росії, Швейцарії, Бельгії, Італії, Мексики, Португалії, Канади, Бразилії, Австралії та США.

Улюбленим художнім засобом та індивідуальною манерою Ярослави Ткачук є метал в тканині та експерименти з фактурою. Архетипне мислення художниці виокремлює образи, що надає її роботам сакральності. Роботи вирізняються глибоким зв’язком з національною традицією.

Роботи художниці знаходяться в музеї в Австрії та приватних колекціях Німеччини, Канади, США, Греції, Іспанії, Польщі.

"На воді, як у житті, потрібно втримати рівновагу та відчути гармонію, яку кожен сприймає по-своєму. Хтось пливе за течією, а хтось проти неї, хтось пересувається над водою, а хтось перебуває у ній", – так характеризують свої твори авторки експозиції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: