fbpx

В Івано-Франківську відкрили виставку живопису Ярослава Соколана

Культура 17:06, 01.09, 2014

У виставковій залі Івано-Франківської обласної організації Національної спілки художників України відкрили виставку живопису "Спогади" прикарпатського художника Ярослава Соколана.

У відкритті виставки взяли участь дружина, двоє синів художника, а також колеги, що добре знали митця за його життя, та друзі.

"Батько мріяв про таку виставку протягом десяти останніх років, але в нього не було здоров’я, щоб він міг творити. Ми зібрали усі роботи, які він створив протягом цілого життя. Ці роботи були у нас, у його друзів, товаришів, які погодились їх принести", – розповідає старший син Данило.

Він каже, що найбільшими батьковими критиками були його найближчі друзі, які могли відверто казати Ярославу Соколану про недоліки чи переваги його робіт.

В експозиції є чимало картин релігійної тематики. Рідні пов’язують цей факт з тим, що Ярослав періодично розмальовував церкви. Також помітно, що більшість робіт виконані у темних тонах.

"В основному роботи в темних тонах писалися в старшому віці. Тут відчувається рука, але її сприйняття вимагає зосередженої уваги глядачів", – каже молодший син Назар.

Найбільше поклопоталась над організацією виставки дружина митця, яка зібрала й оформила усі картини.

Ярославу Соколану 8 вересня мало би виповнитися 62 роки, але митець пішов з життя передчасно, у 2013 році.

Мистецька діяльність Ярослава Тадейовича тривала понад три десятиліття. Твори прикарпатського митця експонуються у Київському національному музеї українського мистецтва й Івано-Франківському художньому музеї. Чимало полотен нашого краянина зберігаються у приватних колекціях поціновувачів мистецтва як в Україні, так і за кордоном: у Канаді, Великобританії, Німеччині, Болгарії, Литві. Останню персональну виставку митець представив у 2002 році в Івано-Франківську, на якій було експоновано 60 творів різної техніки і тематики.

Виставка триватиме до 14 вересня.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: