fbpx

В Івано-Франківську вперше відкрилася виставка старовинних ікон "Молитва за Україну"

Стиль життя 16:45, 29.01, 2015

У Музеї мистецтв Прикарпаття відкрилася виставка ікон XVIII-XX ст. з колекції Катедрального собору Святого Воскресіння м. Івано-Франківська. Серія полотен об'єднана назвою "Молитва за Україну".

Український народ віддавна шанує церковні зображення. Київська Русь зуміла прийняти від Візантії та передати у майбутні покоління святу ікону Господа Бога та Ісуса Христа, ікону Пресвятої Богородиці та інших святих.

На території Галичини канонічний візантійський стиль з часом видозмінився. Прикарпатський край завжди бажав бачити "свою", "рідну" ікону: життєрадісну, повну веселкових барв, яскравого колориту з традиційною символікою. Таким чином в кінці XVIII-XX ст., разом із бароковою, з’являється ікона фольклорна.

До виставки "Молитва за Україну" увійшла мала частина ікон, які є в катедрі, – усього 16 робіт. Широкій публіці їх представили вперше. За словами настоятеля Архікатедрального Собору о. Юрія Малецького, раніше експонували лише плащаниці, оскільки в соборі є достатньо велика їх колекція (понад 120 плащаниць), яка постійно поповнюється.

"Мета виставки – показати, яка Україна є багата. Ми собі навіть не уявляємо… Тепер одна мета – це молитва за Україну, за мир в Україні",  зазначив о. Юрій.

Виставка триватиме до 24 лютого. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: