fbpx

В Івано-Франківську врочисто відкрили погруддя Королю Данилу

Політика 16:18, 13.10, 2015

В Івано-Франківську на однойменній вулиці відкрили погруддя Королю Данилу Галицькому.

Пам’ятник, без перебільшення легендарному правителю Галицько-Волинського князівства освятили представники традиційних українських церков. Ідейним натхненником та головним меценатом цього проекту виступив міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус.

Лише у такий спосіб вдалось вберегти цей невеличкий шматочок громадського простору від незаконної забудови. Колись один із підприємців зазіхав на неї та навіть вирив тут котлован під фундамент. Проти будівництва виступили як мешканці, так і влада.

Судова тяганина тривала понад 5 років. Врешті-решт територію вдалося зберегти і облаштувати тут невелику відпочинкову зону.

"Мешканці вулиці Короля Данила пам’ятають, що за цей невеликий клаптик землі понад п’ять років тривала справжня війна із забудовником, який, використавши дозвіл на малу архітектурну форму, вирішив збудувати тут щось масштабне. Але, завдяки сконсолідованим діям місцевих мешканців та влади, нам вдалося перемогти. Щоб більше ні в кого не було бажання тут щось будувати, на цьому місці зроблено сквер і встановлено пам’ятник Данилу Галицькому. Я особисто проводив громадські слухання, ми разом з жителями вулиці та прилеглих будинків обговорювали проект влаштування цього скверу. Проектом передбачалася посадка тут дерев, проте мешканці попросили дерева тут не садити, а висадити кущі і квіти. Лавочки тут вже є, допрацьовується питання освітлення", – зазначив Віктор Анушкевичус.

Автором погруддя виступив франківський скульптор Ігор Семак. Серед інших його творчих доробків  постамент Євгену Коновальцю на однойменній вулиці. Над пам'ятником Королю Данилу працював декілька місяців і, щоб образ був достовірним, використовував старовинні гравюри із зображенням галицького правителя.

Невеликий сквер та впорядкована територія стали справжнім прикладом узгоджених дій влади та місцевої громади задля збереження та облаштування громадського простору в місті.

Політична реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: